OYAKC Hisse - OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş.

₺58,00

Güncel Fiyat

₺49.503.038,05

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.05 (0.09%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

OYAKC Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺58,00

Satış

₺58,00

Günlük Değişim %

0,09%
Günlük Hacim (TL) ₺49.503.038,05
Taban ₺52,20

Haftalık En Yüksek

₺61,25

Aylık En Yüksek

₺67,05
F/K 9,13

Piyasa Değeri

₺72.301.547.548,00

Yabancı Oranı (%)

2,90%
Volatilite 1,47%

Açılış Fiyatı

₺57,65

Alış

₺57,95

Günlük Değişim (TL)

₺0,05
Tavan ₺63,70

Haftalık En Düşük

₺57,40

Aylık En Düşük

₺57,30
PD/DD 2,30

Sermaye

₺1.246.578.406,00
Net Kâr ₺7.917.862.144,00

OYAKC - Şirket Hakkında

OYAKC şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. OYAKC ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Murat İdris SELA

Kuruluş Tarihi

15/05/2020

Halka Arz Tarihi

17.07.1987

Sektör

Klinker, çimento ve hazır beton

Çalışan Sayısı

2401

Adres

Çukurambar Mah. 1480. Sok. No:2 A/56 ÇANKAYA/ANKARA

Merkez

TR

OYAKC Ortaklık Yapısı

Missing Image

OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş.

Adana Çimento, Mardin Çimento, Bolu Çimento, Denizli Çimento, Ünye Çimento, Aslan Çimento, OYAK Beton, Modern Beton ve OYKA Kağıt Ambalaj şirketlerinin OYAK'a hisse devir işlemlerinin tamamlanmasıyla 3 Aralık 2015’te kurulan OYAK Çimento Fabrikaları Anonim Şirketi (A.Ş.), günümüzde Türkiye’nin çimento konusunda üretim yapan öncü firmalarından biri olarak biliniyor. Türkiye çimento endüstrisinin kapasite ve pazar lideri olmayı başaran ve faaliyetlerini altı fabrika ve yedi bölgede sürdüren OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş., verimlilik, yaratıcılık ve kâr odaklı ilkeleriyle hizmet veriyor.

OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş. Hakkında:

OYAK ana hissedarlığında kurulan OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş. saygın, lider, güvenilir bir şirket olma ve dünya pazarında etkin bir rol oynama vizyonuyla faaliyetlerine devam etmektedir. Ankara merkezli bir çimento şirketi olan OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş., üretimlerini yalnızca Türkiye ile sınırlı tutmamaktadır. Şirket, ürünlerini yurt dışında pek çok ülkeye de ihraç etmektedir. 

Ülke pazarında etkin rol oynayan lider bir topluluk haline gelen OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş., “Türkiye'nin en büyük çimento markası” olma özelliğini gururlu bir şekilde taşımaya devam etmektedir. Şirketin toplamda 12,4 milyon ton klinker ve 22,5 milyon ton çimento üretimi yaptığı bilinmektedir. 

OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş., çimento konusunda dünya pazarında önemli bir rol oynamaktadır. Şirketin satışlarının dünyada yedi farklı coğrafi bölgede devam ettiği bilinmektedir. 

OYAK Çimento Fabrikaları A.Ş., ilk olarak 17 Temmuz 1987 tarihinde halka arz olmuştur. Borsa İstanbul (BİST)’da OYAKC hisse koduyla işlem gören şirketin fiili dolaşımdaki pay oranı yüzde 26,72, fiili dolaşımdaki payı ise 30,943,787 lot olarak bilinmektedir. Yıldız Pazar’da işlem gören OYAK Çimento hisseleri XUTUM, XYUZO, XYLDZ, XK050, XELOC, X100S, X100C, XUSIN, XELOT, XELOS, XTAST, XSANK0, XK050, XK100 gibi endekslere dahildir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl OYAKC hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına OYAKC yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca OYAK CIMENTO FABRIKALARI A.S. hissesi alabilirsin.
OYAKC yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.