OTKAR Hisse - Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş.

₺581,50

Güncel Fiyat

₺42.860.956,50

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺11 (1.93%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

OTKAR Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺581,50

Satış

₺582,00

Günlük Değişim %

1,93%
Günlük Hacim (TL) ₺42.860.956,50
Taban ₺513,50

Haftalık En Yüksek

₺616,00

Aylık En Yüksek

₺637,00
F/K 33,78

Piyasa Değeri

₺69.780.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

13,05%
Volatilite 3,16%

Açılış Fiyatı

₺570,50

Alış

₺581,00

Günlük Değişim (TL)

₺11,00
Tavan ₺627,50

Haftalık En Düşük

₺553,00

Aylık En Düşük

₺506,00
PD/DD 8,24

Sermaye

₺120.000.000,00
Net Kâr ₺2.065.456.000,00

OTKAR - Şirket Hakkında

OTKAR şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. OTKAR ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

AHMET SERDAR GÖRGÜÇ

Kuruluş Tarihi

23/01/1963

Halka Arz Tarihi

13.04.1995

Sektör

Minibüs - Land Rover - zırhlı araç üretimi

Çalışan Sayısı

3257

Adres

Aydınevler Mah. Saygı Cad. No:58 34854 Maltepe - İstanbul

Merkez

TR

OTKAR Ortaklık Yapısı

Missing Image

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş.

Koç Topluluğu şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteren Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), teknoloji, tasarım ve uygulamalarıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına çözüm üretmeye devam ediyor. Toplu taşımacılık alanında otobüs ve nakliye, lojistik sektörü için kamyon, savunma sanayii içinse tekerlekli zırhlı ve paletli zırhlı araçlar üreten Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş., yüzde 100 Türk sermayeli şirket olarak faaliyet gösteriyor. Beş kıtada ve 75’i aşkın ülkede hizmet veren Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. yenilikçi adımlarla gelişimini sürdürüyor.

Otokar Otomotiv Hakkında:

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. 23 Ocak 1963 tarihinde İzzet Ünver tarafından Otokar Otobüs Karoseri Sanayi A.Ş. adıyla ve Magirus-Deutz lisansıyla kurulmuştur. Şirketin ana merkezi günümüzde İstanbul’un Maltepe ilçesinde yer almaktadır. 1976 yılında Koç Holding şirkete ortak olmuştur. Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. metal eşya, makine, elektrikli cihazlar ve ulaşım araçlarının imalatı sektöründe faaliyet göstermekte ve gerçekleştirdiği faaliyetler ile Türkiye’nin öncü şirketlerinden biri olmayı başarmaktadır.

Otokar 24 Mart 2010 tarihinde, Otokar Otobüs Karoseri Sanayi A.Ş. olan ticaret unvanını Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş olarak değiştirmiştir. Şirketin 2.942 çalışanı ve 552 bin metrekarelik üretim alanı bulunmaktadır. Türkiye'nin en çok tercih edilen otobüs markaları arasında yer almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin öncü kara araçları tedarikçisi olmayı sürdürmektedir. Ayrıca 300'ü aşkın satış ve servis ağı bulunmaktadır.

Türkiye'nin ilk şehirlerarası otobüs terminali üretimini üstlenen şirket aynı zamanda Türkiye'nin ve Avrupa'nın ilk küçük otobüsünü de üretmiştir. Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş.'nin ortaklık yapısı yüzde 45 Koç Holding A.Ş., yüzde 25 Ünver Holding A.Ş. ve yüzde 30 diğer yatırımlardan oluşmaktadır.

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. 13-14 Nisan 1995 tarihlerinde dönemin para birimiyle 25 bin 500 TL’den halka arz edilmiştir. Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. hisseleri 24 Nisan 1995 tarihinde ilk işlemini görmüştür. Şirketin halka açıklık oranı yüzde 27,51 olarak bilinmektedir. Günümüzde Borsa İstanbul (BİST)’da OTKAR hisse kodu kısaltmasıyla işlem görmeyi sürdürmektedir. Şirket hisseleri BİST 100 endeksinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl OTKAR hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına OTKAR yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca OTOKAR OTOMOTIV VE SAVUNMA SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
OTKAR yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.