ODAS Hisse - ODAŞ Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş.

₺9,05

Güncel Fiyat

₺1.540.154.707,88

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.51 (5.97%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ODAS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺9,05

Satış

₺9,05

Günlük Değişim %

5,97%
Günlük Hacim (TL) ₺1.540.154.707,88
Taban ₺8,15

Haftalık En Yüksek

₺9,30

Aylık En Yüksek

₺9,54
F/K 3,41

Piyasa Değeri

₺12.670.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

14,12%
Volatilite 9,02%

Açılış Fiyatı

₺8,57

Alış

₺9,04

Günlük Değişim (TL)

₺0,51
Günlük Hacim (Lot) 170.091.521
Tavan ₺9,95

Haftalık En Düşük

₺8,39

Aylık En Düşük

₺7,87
PD/DD 0,91

Sermaye

₺1.400.000.000,00
Net Kâr ₺3.716.530.673,00

ODAS - Şirket Hakkında

ODAS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ODAS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

BURAK ALTAY

Kuruluş Tarihi

28/09/2010

Halka Arz Tarihi

14.05.2013

Sektör

Enerji üretimi

Çalışan Sayısı

1003

Adres

Varyap Meridian Barbaros Mah. Başak Cengiz : No:1 1D/Villa 4 34746 Batı Ataşehir İstanbul

Merkez

TR

ODAS Ortaklık Yapısı

Missing Image

ODAŞ Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş.

Enerji ve madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren öncü şirketler arasında yer alan ODAŞ Elektrik Üretim Sanayi Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), çevik ve dinamik yapısıyla dikkat çekiyor. Sektöründe pek çok başarılı projeye imza atan şirket, kuruluşundan itibaren sürdürülebilir finansal yönetimi prensibiyle yönetiliyor. Böylece ilk beş yıl içinde Borsa İstanbul Ulusal 100 endeksi dahilinde yer alarak önemli bir başarıya imza atan şirket, aynı istikrarlı tutumla çalışmalarını sürdürüyor.

ODAŞ Elektrik Üretim Hakkında:

ODAŞ Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş., Türkiye'de 340 MWe kapasiteli Çan2 Termik Santrali’ni bünyesinde bulundurmaktadır. Ayrıca uluslararası alanda ilk yatırımını gerçekleştiren şirketin Özbekistan'da toplam 174 MWe kurulu güce sahip bir doğal gaz kombine çevrim santrali bulunmaktadır.

Madencilik sektöründe antimuan, altın, gümüş, nikel ve kömür rezervlerine sahip olan ODAŞ, Türkiye'de ve çeşitli uluslararası bölgelerde madencilik faaliyetlerine devam etmektedir. ODAŞ, faaliyetlerini sürdürürken çevresel ve sosyal sorumluluklarına büyük önem vermektedir. Tarihi ve çevresel değerlere saygı göstererek, projelerini bu değerlere uygun şekilde hayata geçirmektedir. ODAŞ, enerji ve madencilik sektörlerinde sürdürülebilir kârlılık sağlayan öncü bir firma olmayı hedeflemektedir.

Çan2 Termik Santrali, ODAŞ'ın enerji santralleri içinde yerli kömüre dayalı bir termik santral olarak Çanakkale'de elektrik üretimine devam ederken, Urfa Doğalgaz çevrim santrali Özbekistan'a taşınmıştır. Ayrıca Urfa Güneş Enerji Santrali 2014 yılında devreye alınmıştır. Doğal gaz toptan satış faaliyetleri ise ODAŞ Grubunun yüzde 90 iştiraki olan ODAŞ Doğal Gaz Toptan Satış Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından yürütülmektedir.

ODAŞ, madencilik alanında antimuan metal ve antimuan trioksit üretimini Kütahya bölgesinde sürdürmektedir. Şirket, aynı zamanda değerli metal madenciliği yatırımlarına yönelik çalışmalarını da sürdürmektedir. ODAŞ, hızla büyüyerek çevresel ve sosyal sorumluluklarını gözetmekte ve yatırım fırsatlarını titizlikle değerlendirmektedir. Samimi ve güçlü bir şekilde müşterilerine değer katmayı ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

ODAŞ, 2013 yılının 13 ve 14 Mayıs günlerinde, pazartesi ve salı günü, pay başına 5 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Şirket, Borsa İstanbul (BİST)’da ODAS hisse koduyla işlem görmekte olup dolaşımdaki payı yüzde 77,14’tür. Şirket, 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren BİST 100, BİST 50 ve BİST 30 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ODAS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ODAS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ODAS ELEKTRIK URETIM SANAYI TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
ODAS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.