MNDRS Hisse - Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺12,83

Güncel Fiyat

₺153.585.753,18

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-1.42 (-9.96%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

MNDRS Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺12,83

Satış

₺12,83

Günlük Değişim %

-9,96%
Günlük Hacim (TL) ₺153.585.753,18
Taban ₺12,83

Haftalık En Yüksek

₺16,38

Aylık En Yüksek

₺16,38
F/K 7,15

Piyasa Değeri

₺3.557.663.755,47

Yabancı Oranı (%)

2,65%
Volatilite 2,60%

Açılış Fiyatı

₺12,95

Alış

₺0,00

Günlük Değişim (TL)

₺-1,42
Tavan ₺15,67

Haftalık En Düşük

₺12,83

Aylık En Düşük

₺12,83
PD/DD 0,42

Sermaye

₺277.292.576,42
Net Kâr ₺497.274.187,00

MNDRS - Şirket Hakkında

MNDRS şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. MNDRS ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ALİ ATLAMAZ

Kuruluş Tarihi

18/01/1984

Halka Arz Tarihi

20.07.2000

Sektör

Ev ve tekstil ürünleri üretim ve pazarlama

Çalışan Sayısı

2346

Adres

Adalet Mah. Manas Bulvarı A Blok No:47 Kat:42 35530 Bayraklı/İZMİR

Merkez

TR

MNDRS Ortaklık Yapısı

Missing Image

Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1958 yılında Pamuklu Mensucat ünvanıyla Türkiye’nin ilk tam entegre tesisi olarak kurulan Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), vizyoner yönetimi ve yenilikçi çalışmalarıyla Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olmayı başarıyor. 1983 yılında AKÇA Holding grup şirketleri arasında yer bulmayı başaran ve günümüzde ev tekstilinde dünya lideri olarak anılan Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., yalnızca Türkiye’ye değil dünyanın dört bir yanında satış yapıyor.

Menderes Tekstil Hakkında:

4 bin 250 çalışanı ve toplamda 500 bin metrekarelik (m2) fabrikasıyla dünya standartlarında dev bir tesise sahip olan Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., tekstil alanında üretimler gerçekleştirmektedir. Çalışan memnuniyetini ve yüksek standartlı çalışma koşullarını her zaman ilk sıraya koyan Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., üretim kalitesine ve yüksek istihdama özen göstermektedir

Akça Holding A.Ş.’ye ait olan Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1958 yılından beri çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Türkiye merkezli bir şirket olan Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., dünyanın her yerine ihracat gerçekleştirmektedir. 

Avrupa ev tekstili ürünlerinde dünyanın en önemli markalarının onaylı tedarikçisi olmayı başaran ve Türkiye’den Amerika’ya çarşaf ihracatında lider pozisyonunda yer alan Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., single-pass gibi pek çok teknolojiyi çalışmalarına entegre etmeyi başarmaktadır. Dijital baskı teknolojisi konusunda önemli bir rol oynayan ve sektörde lider olmayı başaran Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., yenilikçi anlayışıyla çağın ilerisinde üretimler yapmaktadır.

Menderes Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., 27 Temmuz 2000 tarihinde halka arz olmuştur. Borsa İstanbul (BİST)’da MNDRS hisse koduyla işlem gören şirket Yıldız Pazar’da ve BİST KATILIM 100, BİST TÜM-100, BİST YILDIZ, BİST TÜM, BİST DENİZLİ, BİST TEKSTİL DERİ, BİST SINAİ ve BİST KATILIM TÜM endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl MNDRS hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına MNDRS yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca MENDERES TEKSTIL SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
MNDRS yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.