METUR Hisse - Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş.

₺14,70

Güncel Fiyat

₺7.444.955,59

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.04 (-0.27%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

METUR Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺14,70

Satış

₺14,70

Günlük Değişim %

-0,27%
Günlük Hacim (TL) ₺7.444.955,59
Taban ₺13,27

Haftalık En Yüksek

₺17,75

Aylık En Yüksek

₺17,95
F/K 142,27

Piyasa Değeri

₺1.587.600.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,39%
Volatilite 2,65%

Açılış Fiyatı

₺14,74

Alış

₺14,65

Günlük Değişim (TL)

₺-0,04
Tavan ₺16,21

Haftalık En Düşük

₺14,42

Aylık En Düşük

₺13,08
PD/DD 5,80

Sermaye

₺108.000.000,00
Net Kâr ₺11.159.269,00

METUR - Şirket Hakkında

METUR şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. METUR ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

12/09/1985

Halka Arz Tarihi

23.07.2002

Sektör

Turistik Otel İşletmeciliği.

Çalışan Sayısı

20

Adres

Beyaz Karanfil Sokak No:13 3.Levent-Beşiktaş / İSTANBUL

Merkez

TR

METUR Ortaklık Yapısı

Missing Image

Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş.

16 Ağustos 1985 tarihinde kurulan ve 1989 yılında Bodrum Gümbet’te 30 bin 823 metrekarelik bir alanda tatil köyü açılışını yapan Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat Anonim Şirketi (A.Ş.), tatil köyü işletmek ve kiralamak üzerine faaliyet gösteriyor. Bu faaliyetlere 2010 yılına kadar devam eden Metemtur, bu tarihten sonra enerji turizm ve inşaat anonim şirketi olarak hizmet vermeye başlıyor. 2023 yılı itibarıyla yönetim kurulu başkanlığını Koray Eti’nin üstlendiği Metemtur’un yönetim kurulu üyeleri arasında Recep Emre Can, Necip Yılmaz Aksu, İsmail Mete Can, Hasan Serdar Aksu ve Sevgi Özilhan bulunuyor.

Metemtur Hakkında:

Holdingler ve yatırım şirketleri sektöründe faaliyet gösteren ve gerçekleştirdiği faaliyetlerle sektörün öncülerinden olmayı başaran Metemtur, Türkiye pazarında hizmet vermek adına kurulmuş bir şirkettir. Yurt içi pazarda önemli bir rol oynayan Metemtur, İstanbul merkezli bir şirket olarak kurulmuştur ve günümüzde ana merkezi halen İstanbul, Beşiktaş’ta yer almaktadır.

Şirketin sahip olduğu tatil kompleksi pek çok farklı alanda faaliyet göstermektedir. Kompleksin toplamda 500 yatak kapasitesine sahip olduğu bilinmektedir. Tatil köyü yönetimi ve otel işletmeciliğiyle ilgilenen Metemtur, birçok farklı şehirde ve ilçede faaliyet göstermektedir.

Metemtur Yatırım Enerji Turizm ve İnşaat A.Ş., 15-17 Temmuz 2002 tarihlerinde YTL öncesi 9400 TL sabit fiyatla halka arz edilmiştir. Şirketin halka arzı Universal Menkul Değerler A.Ş. aracı kurumuyla gerçekleşmiştir. Metemtur’un Borsa İstanbul (BIST)’da ilk işlem tarihi 22 Temmuz 2002 olmuştur. Fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 70,49 olduğu bilinmektedir.

Metemtur hisseleri METUR hisse koduyla Alt Pazar’da işlem görmektedir. Şirket hisseleri BIST MALİ, BIST HOLDİNG ve YATIRIM, BIST TÜM-100, BIST İSTANBUL ve BIST TÜM endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl METUR hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına METUR yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca METEMTUR YATIRIM ENERJI TURIZM VE INSAAT A.S. hissesi alabilirsin.
METUR yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.