MEDTR Hisse - Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺33,26

Güncel Fiyat

₺16.792.798,14

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.74 (2.28%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

MEDTR Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺33,26

Satış

₺33,28

Günlük Değişim %

2,28%
Günlük Hacim (TL) ₺16.792.798,14
Taban ₺29,94

Haftalık En Yüksek

₺33,90

Aylık En Yüksek

₺33,90
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺3.957.940.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,93%
Volatilite 3,51%

Açılış Fiyatı

₺32,72

Alış

₺33,26

Günlük Değişim (TL)

₺0,74
Tavan ₺36,58

Haftalık En Düşük

₺30,42

Aylık En Düşük

₺30,42
PD/DD 2,31

Sermaye

₺119.000.000,00
Net Kâr ₺-15.382.984,00

MEDTR - Şirket Hakkında

MEDTR şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. MEDTR ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

14/02/1996

Halka Arz Tarihi

25.06.2021

Sektör

Tıbbi cihaz sayılan solunum sistemleri ve infüzyon sistemlerinin, ameliyat ipliklerinin ve biyosidal ürünlerin üretimi ve yurtiçi ve yurtdışı satışı

Çalışan Sayısı

721

Adres

İBNİ MELEK OSB MAHALLESİ TOSBİ YOL 4 SOKAK NO:29 TİRE-İZMİR

Merkez

TR

MEDTR Ortaklık Yapısı

Missing Image

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), B2B iş modeliyle tıbbı malzeme üretimi yapıyor ve 40 yıllık tecrübesini sektörün farklı alanlarına taşıyor. Şirket, beş farklı kategori altında 18 farklı ürünle adından başarıyla söz ettiriyor. 80 farklı ülkeye ve 100’ü aşkın müşteriye yüksek kaliteli ürünlerini gönderiyor. Meditera, toplam 471 metrekarelik (m2) alanda yürütülen Ar-Ge çalışmalarıyla sektöre yenilikler katmaya ve tıp dünyasının gelişimine katkı sağlamaya devam ediyor.

Meditera Hakkında:

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş., özellikle solunum sistemleri, infüzyon sistemleri ve enfeksiyon önleyici ürünlerin üretimleriyle ön plana çıkmaktadır. Bu başlıkların altında anestezi ve yoğun bakım solunum devreleri üretimi, onkoloji ilaç hazırlama ve uygulama sistemlerinin kurulumları ve biyosidal ürün üretimleri dikkat çekmektedir.

Şirketin ilk firması İzmir’de, 1986 yılında Eczacı Atilla Sevinçli tarafından kurulmuştur. Özellikle 1990’lı yıllara gelindiğinde sektörde öncü bir firma haline gelmiştir. Şirketin iki farklı üretim tesisi bulunmaktadır. Tesisler Türkiye’de ve Meksika’da yer almaktadır. Türkiye’de bulunan tesiste cerrahi sütür, Meksika’da bulunan tesiste ise solunum devreleri ve aksesuarları üretilmektedir.

Şirketin merkezi İzmir’in Tire ilçesinde yer almaktadır ve 40 bin 855 m2 alan üzerine kurulmuştur. Üretim tesisleri ise 20 bin m2 kapalı alan ve 5 bin m2 temiz odadan oluşmaktadır. Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş., 700’den fazla çalışanıyla üretimlerine ve Ar-Ge çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.

Şirketin S&Mohr, S&Mohr America ve Altera Dış Ticaret isimlerinde üç farklı iştiraki bulunmaktadır. Know-How anlayışıyla kurulan S&Mohr America fabrikası, solunum sistemleri üretimini Meksika’da yapmaktadır.

Meditera, MEDTR hisse koduyla pay başına 28,00 TL fiyatla ilk olarak 02.07.2021 tarihinde Borsa İstanbul (BİST)’da halka arz olmuştur. Şirketin asıl sektörü kimya ilaç petrol lastik ve plastik ürünler olup, bulunduğu BİST endeksleri BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Sınai, BIST Kimya Petrol Plastik, BIST Katılım Tüm, BIST Tüm ve BIST İzmir’dir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl MEDTR hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına MEDTR yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca MEDITERA TIBBI MALZEME SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
MEDTR yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.