MAGEN Hisse - Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺24,02

Güncel Fiyat

₺39.920.278,28

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.26 (1.09%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

MAGEN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺24,02

Satış

₺24,04

Günlük Değişim %

1,09%
Günlük Hacim (TL) ₺39.920.278,28
Taban ₺21,40

Haftalık En Yüksek

₺26,52

Aylık En Yüksek

₺29,90
F/K 33,76

Piyasa Değeri

₺28.343.600.000,00

Yabancı Oranı (%)

49,10%
Volatilite 2,69%

Açılış Fiyatı

₺23,88

Alış

₺24,00

Günlük Değişim (TL)

₺0,26
Tavan ₺26,12

Haftalık En Düşük

₺23,74

Aylık En Düşük

₺23,74
PD/DD 2,57

Sermaye

₺1.180.000.000,00
Net Kâr ₺839.590.606,00

MAGEN - Şirket Hakkında

MAGEN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. MAGEN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

25/11/2014

Halka Arz Tarihi

. .

Sektör

Elektrik enerjisi üretimi, arazi tipi anahtar teslim müteahhitlik faaliyetleri

Çalışan Sayısı

84

Adres

Kızılırmak Mah. 1450 Sk. ATM Plaza B Blok No:1/67 Çankaya / Ankara

Merkez

TR

MAGEN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), 2014 yılında Türkiye'de yenilenebilir enerji sektörüne güç katmak amacıyla başladığı yolculuğunu kararlılıkla sürdürüyor. Aynı zamanda yurt dışında proje geliştirme, EPC (mühendislik, satın alma ve inşaat) ve işletme ve bakım hizmetleri sunma hedefiyle uzman yönetim kadrosu ve deneyimli personelleriyle faaliyetlerine devam ediyor.

Margün Enerji Hakkında:

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş, arazi üstü güneş enerjisi santralleri için anahtar teslim projelendirme ve EPC hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca, dört hidroelektrik santral (HES) (109,13 MWm), beş rüzgar enerjisi santrali (RES) (73,00 MWm) ve bir jeotermal enerji santrali (JES) (7,5 MWm) ile toplamda 189,63 MWm kurulu güce sahiptir.

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş, Türkiye'de sahip olduğu 118.03 Watt peak (MWp) kurulu güçteki güneş enerjisi santralleriyle sektörün önde gelen oyuncularından biridir. Ayrıca yurt dışında proje geliştirme faaliyetlerini sürdürerek, 61 MWp kurulu güçteki güneş enerjisi santrallerini Türkiye'den sektörün önde gelen iki yatırımcısına kurulum ve işletme bakım anlaşmalarıyla teslim etmiştir.

Margün Enerji özellikle İtalya, Almanya, İngiltere ve Amerika gibi Batı Avrupa ülkelerinde proje geliştirme çalışmalarına devam etmektedir. Gelecekte, Avrupa ve Amerika kıtalarında toplamda bin 500 MWp kurulu güçte projeler geliştirmeyi ve kurulumları tamamlamayı hedeflemektedir. Şirket, yenilenebilir enerjiye yapılan yatırımlarla daha temiz ve yaşanabilir bir dünya için güneş enerjisine odaklanmaktadır.

Margün Enerji, Enda Enerji Holding A.Ş.'nin yüzde 30,39 hissesini satın alarak portföyündeki yenilenebilir enerji kaynaklarını çeşitlendirme adımı atmış ve 118,03 MWp GES kurulu güce ulaşmıştır. Sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda çalışan şirket, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UNGC) imzacısı olarak ilkeleri uygun bir şekilde benimsemekte ve paydaşlarının da bu ilkeleri kabul etmelerini beklemektedir.

Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş., 22-23 Eylül 2021 tarihlerinde ve çarşamba-perşembe günü, pay başına 8,30 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Şirket, Borsa İstanbul (BİST)’da MAGEN hisse koduyla işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl MAGEN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına MAGEN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca MARGUN ENERJI URETIM SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
MAGEN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.