KRTEK Hisse - Karsu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺30,70

Güncel Fiyat

₺18.024.022,84

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.5 (1.66%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

KRTEK Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺30,70

Satış

₺30,70

Günlük Değişim %

1,66%
Günlük Hacim (TL) ₺18.024.022,84
Taban ₺27,64

Haftalık En Yüksek

₺31,70

Aylık En Yüksek

₺36,58
F/K 31,43

Piyasa Değeri

₺1.077.585.301,72

Yabancı Oranı (%)

2,69%
Volatilite 3,38%

Açılış Fiyatı

₺30,20

Alış

₺30,62

Günlük Değişim (TL)

₺0,50
Tavan ₺33,76

Haftalık En Düşük

₺29,16

Aylık En Düşük

₺29,16
PD/DD 0,88

Sermaye

₺35.100.498,43
Net Kâr ₺34.287.818,00

KRTEK - Şirket Hakkında

KRTEK şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. KRTEK ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

NEVZAT SEYOK

Kuruluş Tarihi

17/03/1973

Halka Arz Tarihi

14.11.1994

Sektör

İplik, İplik Boyama, Örgü İmalatı ve Satışı

Çalışan Sayısı

450

Adres

Süksün Zafer Mahallesi Sedef Bulvarı No:146 İncesu-KAYSERİ

Merkez

TR

KRTEK Ortaklık Yapısı

Missing Image

Karsu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Karsu Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), Arif Molu önderliğinde 1973 yılında 25 ortak ve 500 bin TL sermayeyle kuruldu. Halka ve yurt dışında çalışan işçilere hisse vermek suretiyle şirketin sermayesi artırıldı ve böylelikle şirket çok ortaklı bir anonim şirket oldu. Kurulduğu yıl olan 1973’ün sonbaharında şirketin fabrikasının temeli atıldı ve makine siparişleri verildi. Üç yıl sonra, 1976 yılında Karsu Tekstil’in iplik üretimi başladı. 1980 yılının ortalarından itibaren gösterdiği ekonomik istikrar, Karsu Tekstil’in hızlı bir yükselişe geçmesini sağladı. Karsu Tekstil, günümüzde Türkiye’nin en büyük tekstil kurucularından biri olarak anılıyor.

Karsu Tekstil Hakkında:

Yüksek kalite ve özellikli mal üretimi gerçekleştiren Karsu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin ürün gamı oldukça zengindir. Ar-Ge faaliyetlerine her zaman özen gösteren ve uzman kadrosuyla hizmet veren Karsu tekstil, Türkiye’nin tekstil sektörünün önde gelen markalarından biridir. 

Tekstil, giyim eşyası ve deri alanında imalat gerçekleştiren Karsu Tekstil, yurt içi pazarlarında faaliyet göstermektedir. Şirketin ana merkezinin günümüzde Kayseri ilinin İncesu ilçesinde yer aldığı bilinmektedir. Karsu Tekstil’in tüm kurulu üyeleri arasında Metin Molu, Arif Molu, Nevzat Seyok, Sıla Azra Seyok, Fitnat Gamze İçöz, Mustafa Saruhan Hatipoğlu ve Selçuk Ömerbaş bulunmaktadır.

Karsu Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. 14, 15, 16 ve 17 Kasım 1994 tarihlerinde YTL öncesi 9000 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin Borsa İstanbul (BIST)’da ilk işlem tarihi 17 Kasım 1994’tür. Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. aracı kurumuyla halka arzı gerçekleşen Karsu Tekstil, günümüzde Ana Pazar’da KRTEK hisse koduyla işlem görmektedir. Karsu Tekstil hisseleri BIST ANA, BIST KATILIM TUM, BIST TÜM-100, BIST SINAİ, BIST KAYSERİ, BIST TEKSTİL ve BIST TÜM endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl KRTEK hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına KRTEK yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca KARSU TEKSTIL SANAYII VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
KRTEK yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.