KMPUR Hisse - Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺60,25

Güncel Fiyat

₺76.347.133,90

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-1.15 (-1.87%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

KMPUR Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺60,25

Satış

₺60,30

Günlük Değişim %

-1,87%
Günlük Hacim (TL) ₺76.347.133,90
Taban ₺54,25

Haftalık En Yüksek

₺66,25

Aylık En Yüksek

₺69,95
F/K 24,11

Piyasa Değeri

₺14.646.775.000,00

Yabancı Oranı (%)

7,94%
Volatilite 3,50%

Açılış Fiyatı

₺61,40

Alış

₺60,25

Günlük Değişim (TL)

₺-1,15
Tavan ₺66,25

Haftalık En Düşük

₺59,30

Aylık En Düşük

₺56,45
PD/DD 5,41

Sermaye

₺243.100.000,00
Net Kâr ₺607.597.998,00

KMPUR - Şirket Hakkında

KMPUR şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. KMPUR ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

01/09/2015

Halka Arz Tarihi

28.04.2022

Çalışan Sayısı

288

Adres

İnkilap Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:13 İç Kapı No:6 Ümraniye/İstanbul

Merkez

TR

KMPUR Ortaklık Yapısı

Missing Image

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.) Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisinde yer alıyor. Şirket 130 bin ton kapasiteli Gebze üretim tesisi, 65 bin ton kapasiteli Düzce üretim tesisi ve Avrupa’da 25 bin ton kapasiteli bağlı ortaklığı sayesinde en büyük kapasiteye sahip üreticilerden biri olma özelliği taşıyor. Kimteks Poliüretan, 30 bin tonu aktif olan Düzce üretim tesisinde 50 bin tonluk poliüretan sistemlerinin üretimini ve 5 bin tonluk yeşil ürün gamı kapsamında PET atıklarından sentezlenerek üretilen geri dönüşüm tesisinin üretimini planlıyor. Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş., faaliyetlerine 1983 yılından beri devam ediyor. Şirket, gerçekleştirdiği çalışmalarla Türkiye’nin ilk yüzde 100 yerli poliüretan sistem üreticisi olma özelliği taşıyor.

Kimteks Poliüretan Hakkında:

Leon Mizrahi ile Salvo Özsarfati tarafından kurulan ve ilk üretimlerine Kadıköy’de başlayan şirket, kısa süre içerisinde adından söz ettirecek pek çok farklı üretim gerçekleştirmiştir. Şirket, her çeşit ayakkabı tabanı ve ayakkabı sistemi üretmek üzere özel olarak poliüretan sistemleri tasarlamakta ve hayata geçirmektedir. 

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. 20, 21 ve 22 Nisan 2022 tarihlerinde 29,00 TL fiyatla halka arz olmuştur. Oransal dağıtım yöntemiyle halka arz gerçekleşmiş ve aracı kurum olarak Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. tercih edilmiştir.

Şirketin fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 25,32 olduğu bilinmektedir. Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. KMPUR hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da Yıldız Pazar’da işlem görmektedir.

Kimteks Poliüretan hisseleri BİST 100, BİST KOCAELİ, BİST 100-30, BİST HALKA ARZ, BİST YILDIZ, BİST KURUMSAL YÖNETİM, BİST KİMYA PETROL PLASTİK, BİST TÜM, BİST TEMETTÜ ve BİST SINAİ endekslerinde yer almaktadır. Fiili dolaşımdaki payın 61,553,988 lot olduğu bilinmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl KMPUR hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına KMPUR yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca KIMTEKS POLIURETAN SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
KMPUR yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.