KERVT Hisse - Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺13,32

Güncel Fiyat

₺9.152.474,67

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.36 (2.78%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

KERVT Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺13,32

Satış

₺13,32

Günlük Değişim %

2,78%
Günlük Hacim (TL) ₺9.152.474,67
Taban ₺11,67

Haftalık En Yüksek

₺14,66

Aylık En Yüksek

₺15,75
F/K 15,10

Piyasa Değeri

₺8.817.840.000,00

Yabancı Oranı (%)

3,34%
Volatilite 3,24%

Açılış Fiyatı

₺12,93

Alış

₺13,31

Günlük Değişim (TL)

₺0,36
Tavan ₺14,25

Haftalık En Düşük

₺12,90

Aylık En Düşük

₺12,90
PD/DD 1,27

Sermaye

₺662.000.000,00
Net Kâr ₺583.820.478,00

KERVT - Şirket Hakkında

KERVT şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. KERVT ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ŞÜKRÜ ÇİN

Kuruluş Tarihi

20/12/1977

Halka Arz Tarihi

12.05.1994

Sektör

Dondurulmuş yiyecekler ve ton baliği konservesi

Çalışan Sayısı

1584

Adres

Kısıklı Mah.Ferah Cad.Yıldız Holding Placid Bloğu No:1/A Üsküdar İstanbul

Merkez

TR

KERVT Ortaklık Yapısı

Missing Image

Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Dondurulmuş gıda ve margarin pazarının lider şirketi olma özelliği taşıyan Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), 1970 yılında kuruldu. Kurulduğu yıldan bu yana faaliyetlerine hız kesmeden devam eden ve gücüne güç katarak istikrarlı bir şekilde büyüyen Kerevitaş, Türk tüketicisinin dondurulmuş gıda ürünü kavramıyla tanışmasını sağlayan şirket oldu. Pek çok farklı başarıya ve yeniliğe imza atmayı başaran Kerevitaş, günümüzde SuperFresh markasıyla 21 kategoride 400’den fazla ürünün dondurulmuş gıda pazarında yer almasını sağlıyor. Kerevitaş, dondurulmuş gıda kategorisinde en zengin ürün portföyüne sahip şirket konumunda bulunuyor.

Kerevitaş Hakkında:

Yıldız Holding bünyesinde bulunan Kerevitaş’ın yönetim kurulu üyeleri arasında Ali Ülker, Vehbi Merzeci, Şükrü Çin, Ahmet Murat Yalnızoğlu ve Ceyda Aydede  bulunmaktadır. Şirketin dondurulmuş sebze, meyve, deniz mahsulleri ve et ürünlerinin yanı sıra pizza ve pasta gibi pişmiş ürünlerden oluşan geniş bir ürün kapasitesine sahip olduğu bilinmektedir.

Çeşitli gıda maddelerinin işlenmesi, satışı, dağıtımı, ithalat ve ihracatını içeren faaliyetleriyle Kerevitaş, dondurulmuş gıda sektörünün Türkiye'de büyümesini sağlamıştır. Kerevitaş’ın ortaklık yapısında Yıldız Holding A.Ş., Murat Ülker ve Ufuk Yatırım Yönetim ve Gayrimenkul A.Ş. bulunmaktadır. Şirketin iştirakleri arasında ise Marsa Yağ Sanayi ve Ticaret A.Ş., Berk Enerji Üretimi A.Ş., Kerpe Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Besmar Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Donuk Fırıncılık Ürünleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. yer almaktadır.

Kerevitaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., 11-12-13 Mayıs 1994 tarihlerinde YTL öncesi 22.500 TL sabit fiyatla halka arz olmuştur. Şirket Borsa İstanbul (BIST)’da ilk kez 20 Haziran 1994 tarihinde işlem görmüştür. Şirketin halka arzı için tercih ettiği aracı kurum Global Menkul Değerler A.Ş olmuştur.

Kerevitaş, KERVT hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmektedir. Kerevitaş hisseleri BIST GIDA İÇECEK, BIST TÜM, BIST BURSA, BIST YILDIZ, BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, BIST SINAİ ve BIST TÜM-100 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl KERVT hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına KERVT yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca KEREVITAS GIDA SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
KERVT yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.