IZMDC Hisse - İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.

₺6,63

Güncel Fiyat

₺60.286.221,15

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.19 (-2.79%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

IZMDC Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺6,63

Satış

₺6,65

Günlük Değişim %

-2,79%
Günlük Hacim (TL) ₺60.286.221,15
Taban ₺5,97

Haftalık En Yüksek

₺6,96

Aylık En Yüksek

₺7,02
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺9.945.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

4,14%
Volatilite 3,37%

Açılış Fiyatı

₺6,83

Alış

₺6,63

Günlük Değişim (TL)

₺-0,19
Tavan ₺7,29

Haftalık En Düşük

₺6,47

Aylık En Düşük

₺6,32
PD/DD 0,60

Sermaye

₺1.500.000.000,00
Net Kâr ₺-396.236.695,00

IZMDC - Şirket Hakkında

IZMDC şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. IZMDC ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

NURİ ŞAHİN

Kuruluş Tarihi

13/11/1975

Halka Arz Tarihi

24.01.1986

Sektör

Demir çelik üretimi ve ticareti

Çalışan Sayısı

2014

Adres

Şair Eşref Bulvarı No:23 35210 Çankaya - İZMİR Telefon : 0 232 441 50 50 Faks : 0 232 441 56 66

Merkez

TR

IZMDC Ortaklık Yapısı

Missing Image

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş.

İzmir Demir Çelik Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), 1975 yılında inşaat demiri üretmek amacıyla Aliağa Ağır Sanayi Bölgesinde kuruluyor. Şirket, 1983 yılında Haddehane Tesisleri’ni ve 1987 yılında Çelikhane’yi işletmeye başlıyor. 47 yılı aşkın deneyimiyle sektörün öncülerinden biri olmayı başaran İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., ürün yelpazesini her geçen gün genişletiyor. Şirket, 2013 yılında ürün yelpazesini genişletmek amacıyla yeni bir hadde devreye alıyor ve yıllık 400 bin ton kapasiteli bir profil haddeyle profil üretiminde marka haline geliyor.

İzmir Demir Çelik Hakkında:

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., 550 bin metrekare bir alanda yıllık 1,5 milyon ton sıvı çelik ve 1 milyon ton nervürlü inşaat demiri üretimi gerçekleştirmekte olan bir şirket olarak bilinmektedir. İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., Şahin Şirketler Grubu Holding A.Ş. tarafından hayata geçirilmiştir. 

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., sektörün öncülerinden biri olmasını sağlayacak güçlü üretimler gerçekleştirmektedir. İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., Türkiye pazarında İzmir merkezli kurulmuş bir şirket olarak hizmet göstermektedir. Uzun hadde mamulleri üretmek amacıyla kurulmuş bir şirket olarak bilinmektedir. Şirket, üretimini gerçekleştirdiği ürünleriyle sektörün ihtiyacını başarılı bir şekilde karşılamakta ve üretimlerinde her zaman yüksek teknolojiyi göz önünde bulundurmaktadır.

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., 8-9-10 Ağustos 2023 tarihlerinde 19,00 TL fiyatla halka arz olmuştur. Eşit dağıtım yöntemiyle dağıtılan İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. hisselerinin arzı için aracı kurum olarak Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. tercih edilmiştir. Şirketin fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 24,01 olduğu bilinmektedir. 

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., IZENR hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmektedir. İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş., Borsa İstanbul (BİST)’da ilk kez 16 Ağustos 2023 tarihinde işlem görmüştür. İzmir Demir Çelik hisselerinin dahil olduğu endeksler arasında XELKT, XSIZM, XUHIZ, XUTUM ve XYLDZ bulunmaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl IZMDC hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına IZMDC yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca IZMIR DEMIR CELIK SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
IZMDC yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.