ISYAT Hisse - İş Yatırım Ortaklığı A.Ş.

₺10,69

Güncel Fiyat

₺63.431.456,95

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.34 (3.29%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ISYAT Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺10,69

Satış

₺10,69

Günlük Değişim %

3,29%
Günlük Hacim (TL) ₺63.431.456,95
Taban ₺9,63

Haftalık En Yüksek

₺11,20

Aylık En Yüksek

₺11,20
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺1.716.806.345,96

Yabancı Oranı (%)

0,00%
Volatilite 5,89%

Açılış Fiyatı

₺10,35

Alış

₺10,68

Günlük Değişim (TL)

₺0,34
Tavan ₺11,75

Haftalık En Düşük

₺9,20

Aylık En Düşük

₺8,95
PD/DD 4,23

Sermaye

₺160.599.284,00
Net Kâr ₺-49.465.215,00

ISYAT - Şirket Hakkında

ISYAT şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ISYAT ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Volkan Kublay

Kuruluş Tarihi

16/08/1995

Halka Arz Tarihi

01.04.1996

Sektör

Portföy yönetimi

Çalışan Sayısı

5

Adres

Büyükdere Caddesi, İş Kuleleri Kule 1 Kat:5 Levent/İstanbul

Merkez

TR

ISYAT Ortaklık Yapısı

Missing Image

İş Yatırım Ortaklığı A.Ş.

İş Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (A.Ş.)’nin, 16 Ağustos 1995 tarihinde Türkiye İş Bankası A.Ş. tarafından 500 bin TL sermayeyle kurulduğu biliniyor. Şirketin faaliyet konusu ise sermaye piyasası araçları ile kıymetli madenlerden oluşan portföylerin işletilmesi olarak biliniyor. Menkul Yatırım Kıymet Yatırım Ortaklığı olarak hizmet vermeye başlayan İş Yatırım Ortaklığı A.Ş., Nisan 1996’da halka açılıyor. Fiili dolaşımdaki pay oranı ise yüzde 67,25 olarak belirleniyor.

İş Yatırım Ortaklığı Hakkında:

Türkiye İş Bankası A.Ş. tarafından hayata geçirilmiş bir şirket olan İş Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin, 31.12.2022 tarihi itibarıyla net aktif değeri 318,450,675 TL olarak bilinmektedir. İş Yatırım Ortaklığı A.Ş., İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile ana ortaklık yapmaktadır. Ortaklık payının ise yüzde 28,93 olduğu bilinmektedir. Şirketin çıkarılmış sermayesinin 160,599,284 TL olduğu bilinmektedir. 

İş Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin, 2022 sonu itibarıyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmekte olan dokuz adet menkul kıymet yatırım ortaklığının oluşturduğu bir sektör içerisinde payı yüzde 31,4 olacak şekilde belirlenmektedir. Şirketin ana faaliyet alanı portföy yönetimi olarak bilinmektedir. Günümüzde şirketin yönetim kurulunda Serkan Uğraş Kaygalak, Kenan Ayvacı, Volkan Kublay Şule Işınsu Özmen ve Bora Oruç bulunmaktadır. Şirketin genel müdürlüğünü ise Rıfat Cenk Aksoy üstlenmektedir. İş Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin merkezi İstanbul'da yer almaktadır.

 İş Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin ortakları arasında İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş., Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. ve Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. yer almaktadır. 

İş Yatırım Ortaklığı A.Ş., ilk olarak 1996 yılında halka arz olmuştur. Şirket, Borsa İstanbul (BİST)’da ISYAT hisse koduyla işlem görmektedir. İş Yatırım Ortaklığı hisseleri BİST 100, BİST 50, BIST 30, BİST TEMETTÜ, BİST KURUMSAL YÖNETİM, BİST HALKA ARZ ve BİST GIDA İÇECEK gibi endekslerde yer almaktadır. Şirket hisseleri, Ana Pazar’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ISYAT hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ISYAT yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca IS YATIRIM ORTAKLIGI A.S. hissesi alabilirsin.
ISYAT yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.