INDES Hisse - İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺9,20

Güncel Fiyat

₺118.062.504,48

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.48 (-4.96%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

INDES Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺9,20

Satış

₺9,21

Günlük Değişim %

-4,96%
Günlük Hacim (TL) ₺118.062.504,48
Taban ₺8,28

Haftalık En Yüksek

₺9,88

Aylık En Yüksek

₺10,70
F/K 13,58

Piyasa Değeri

₺6.900.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

12,14%
Volatilite 6,61%

Açılış Fiyatı

₺9,67

Alış

₺9,20

Günlük Değişim (TL)

₺-0,48
Tavan ₺10,12

Haftalık En Düşük

₺9,12

Aylık En Düşük

₺8,86
PD/DD 2,15

Sermaye

₺750.000.000,00
Net Kâr ₺508.218.517,00

INDES - Şirket Hakkında

INDES şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. INDES ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Ali Kançal

Kuruluş Tarihi

10/07/1989

Halka Arz Tarihi

17.06.2004

Sektör

Her türlü bilgisayar-bilgisayar malzemesi alım-satım, teknik ve yazılı destek ve satışı

Çalışan Sayısı

463

Adres

Ayazağa Mahallesi Mimar Sinan Sokak No: 21, Seba Office Boulevard İş Merkezi D Blok,Kat:1, No: 11, Kat:2, No:18, Sarıyer,34485/İstanbul

Merkez

TR

INDES Ortaklık Yapısı

Missing Image

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Türkiye'nin bilişim kaynağı olma vizyonuyla kurulan İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), bilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki çalışmalarını sürdürüyor. Dünyanın lider teknoloji markalarını Türkiye'nin her noktasına ulaştıran İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş., sektördeki liderliğini korumayı amaçlıyor. Şirket yatırımcıları, iş ortakları, çalışanları ve paydaşlarıyla birlikte istikrarlı bir şekilde büyümeyi hedefliyor.

İndeks Bilgisayar Sistemleri Hakkında:

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin bilişim sektöründeki 34 yıllık macerası 10 Temmuz 1989 tarihinde başlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi bilgisayar mezunu olan Erol Bilecik tarafından İstanbul’un Beşiktaş semtinde kurulan şirket, günümüzde en ünlü teknoloji markalarının Türkiye distribütörlüğünü üstlenmektedir.

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1990 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin yenilikçi şirketlerinden biri olan 3M ile distribütörlük anlaşması imzalanmıştır. Şirket, aynı yılın sonlarına doğru dönemin prestijli yayınlarından Bilgisayar Dergisi'nin hazırladığı İlk 100 Bilgisayar Firması sıralamasına girmiştir.

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 1992 yılında İstanbul Menkul Kıymetler Borsasının işlem gören birçok aracı kurumuna server kurulumu yapmaya başlamıştır. IDB isimli yazılım firmasının ise donanım ortağı olmuştur. Şirket, 1998 yılında ise HP bilgisayar markasının donanım ürünlerinin distribütörü olmayı başarmıştır.

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2005 yılında Apple IMC Türkiye ile Apple ürünlerinin Türkiye’deki distribütörlüğü için anlaşma imzalamıştır. 2008 yılında LG ve Asus gibi sektörün önde gelen teknoloji markalarıyla da distribütörlük anlaşmaları sağlamıştır.

İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri 17 Haziran 2004 tarihinde halka arz edilmiştir. Günümüzde 400'den fazla çalışanı bulunan şirketin piyasa değeri 5 milyar TL'dir. Dönemin parasıyla 4 bin 500 TL'den halka arz olan İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin halka açıklık oranı ise yüzde 61,25’tir. Şirket hisseleri INDES hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST)'da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl INDES hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına INDES yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca INDEKS BILGISAYAR SISTEMLERI MUHENDISLIK SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
INDES yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.