HUNER Hisse - Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.

₺6,90

Güncel Fiyat

₺76.509.214,61

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.01 (0.15%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

HUNER Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺6,90

Satış

₺6,90

Günlük Değişim %

0,15%
Günlük Hacim (TL) ₺76.509.214,61
Taban ₺6,21

Haftalık En Yüksek

₺7,52

Aylık En Yüksek

₺7,57
F/K 92,67

Piyasa Değeri

₺4.002.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,19%
Volatilite 4,21%

Açılış Fiyatı

₺6,87

Alış

₺6,89

Günlük Değişim (TL)

₺0,01
Tavan ₺7,59

Haftalık En Düşük

₺6,72

Aylık En Düşük

₺6,61
PD/DD 1,33

Sermaye

₺580.000.000,00
Net Kâr ₺43.183.634,00

HUNER - Şirket Hakkında

HUNER şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. HUNER ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

26/12/2014

Halka Arz Tarihi

21.02.2022

Adres

Levent Mahallesi Cömert Sokak Yapı Kredi Plaza Sitesi B Blok No:1b İç Kapı No: 21 K:8 Beşiktaş/İSTANBUL

Merkez

TR

HUNER Ortaklık Yapısı

Missing Image

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim Anonim Şirketi (A.Ş.) yurt içi ve yurt dışında elektrik üretim tesisi kurulumlarını yürütmek amacıyla açılmış bir şirket olarak biliniyor. Bunun yanı sıra şirketin faaliyet alanları içerisinde elektrik üretim tesisi kurulması, inşaatın yapılması, kiralanması, işletmeye alınması, elektrik enerjisi üretimi, enerji ticaretinin yapılarak üretilen elektrik enerjisinin ya da kapasitesinin müşterilere satışı gibi alanlar da yer alıyor. Şirketin halihazırda yurt içinde sekiz, yurtdışında ise bir olmak üzere toplam dokuz adet bağlı ortaklığı bulunuyor. Bu bağlı ortakların da 10 adet farklı bağlı ortaklığı bulunuyor.

Hun Yenilenebilir Enerji Hakkında:

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. güneş enerji santrallerinin toplam kurulu gücü 66,62 MWp olarak bilinmektedir. Bu santrallerin Türkiye ışınım ortalamasının üzerinde ışınım alan bölgelerde kurulduğu bilinmektedir. Bunun yanı sıra santrallerde mevcut olan güneş takip sistemlerinin üretim verimliliği ve miktarı da her geçen gün artırılmaktadır. Şirketin bağlı ortakları arasında H29 Solar Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. bulunmaktadır.

Şirket faaliyetlerini Manisa ilinin Salihli ilçesinde kurulu gücü 10 MWp olan santralinde gerçekleştirmektedir. Koçber Enerji A.Ş.’ye ait olan Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş., 2014 yılından beri üretimlerine devam etmektedir. Şirketin merkezi İstanbul’da Beşiktaş’ta yer almaktadır. Yenilenebilir enerji sektöründe hizmet veren Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş., faaliyet alanlarını her geçen gün genişletmektedir.

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş., 15-16 Şubat 2022’de 1,82 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirket hisselerinin Borsa İstanbul (BİST) için ilk işlem tarihi 21 Şubat 2022 olarak bilinmektedir. Dağıtım yöntemi olarak eşit dağıtım tercih edilmiştir. Toplamda 130.000.000 lot paya sahip olduğu bilinen Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş., Info Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracı kurumuyla halka arz edilmiştir.

Şirket, HUNER hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmektedir. Hun Yenilenebilir Enerji hisselerinin yer aldığı endeksler arasında QNBTE, XELKT, XHARZ, XK100, XKTUM, XTUMY, XUHIZ, XUTUM ve XYLDZ yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl HUNER hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına HUNER yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca HUN YENILENEBILIR ENERJI URETIM A.S. hissesi alabilirsin.
HUNER yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.