HTTBT Hisse - Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş.

₺72,45

Güncel Fiyat

₺10.051.282,35

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.5 (0.69%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

HTTBT Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺72,45

Satış

₺72,45

Günlük Değişim %

0,69%
Günlük Hacim (TL) ₺10.051.282,35
Taban ₺65,25

Haftalık En Yüksek

₺73,70

Aylık En Yüksek

₺73,70
F/K 65,51

Piyasa Değeri

₺9.237.375.000,00

Yabancı Oranı (%)

27,14%
Volatilite 2,85%

Açılış Fiyatı

₺72,00

Alış

₺72,40

Günlük Değişim (TL)

₺0,50
Tavan ₺79,65

Haftalık En Düşük

₺69,90

Aylık En Düşük

₺64,85
PD/DD 5,47

Sermaye

₺127.500.000,00
Net Kâr ₺141.003.338,00

HTTBT - Şirket Hakkında

HTTBT şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. HTTBT ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

15/06/1994

Halka Arz Tarihi

25.02.2022

Çalışan Sayısı

390

Adres

Reşitpaşa Mah. Katar Cad. No:4/1 Arı Teknokent 2 İç Kapı No:601 34469/Maslak/Sarıyer/ İstanbul/Turkiye

Merkez

TR

HTTBT Ortaklık Yapısı

Missing Image

Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş.

1994 senesinde Dilek Ovacık ve Nur Gökman tarafından havayolu şirketlerine teknolojik çözümler ve yazılım geliştirmek üzere kurulan Hitit Bilgisayar Hizmetleri Anonim Şirketi (A.Ş.) faaliyetlerine global çapta hizmetler sunarak devam ediyor. Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş.’nin ana merkezi İstanbul’da yer alıyor. Yüzde 100 Yerli Hitit Teknolojisi, köklü havacılık endüstrisi deneyimiyle güçlendirilerek çevik ve yenilikçi yapısıyla tüm dünyada milyonlarca yolcuyu uçurmaya imkan tanıyor.

Hitit Bilgisayar Hizmetleri Hakkında:

Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. 1994 senesinde Dilek Ovacık ve Nur Gökman tarafından kurulmuştur. İki kadın girişimci tarafından kurulan Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. 30 yılı aşkın bir süredir hizmetlerine devam etmektedir. Her geçen gün daha da büyüyen şirket günümüzde bir dünya devi haline gelmiştir.

Merkezi İstanbul’da yer alan Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. günümüzde global çapta hizmet vermeyi sürdürmektedir. Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. yazılım sektöründe de faaliyet göstermektedir. Şirket, havayolu şirketlerine teknolojik çözümler ve yazılımlar geliştirmektedir. Yüzde 100 yerli olan Hitit Teknolojisi yenilikçi ve çevik yapısıyla tüm dünyadan milyonlarca yolcuyu gideceği yere ulaştırmaktadır.

Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. günümüzde dünyanın en büyük üçüncü havacılık teknolojileri firması unvanını kazanmıştır. Kendini sürekli geliştiren şirket; havayolu firmalarına yeni nesil yazılım çözümler sunmaktadır. Şirketin geliştirdiği yazılımlar arasında havayolu yolcu taşımacılığı, rezervasyon, biletleme, check-in gibi havayolu firmalarının ticari uygulamaları yer almaktadır. Global çapta hizmet veren Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. dünyanın pek çok yerinde havayolu şirketlerine yazılımlarını satmaktadır.

Her geçen sene faaliyetlerine bir yenisini ekleyen ve kendini geliştirmeye devam eden Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. 2000 senesinde yolcu hizmet sistemleri arasında geliştirmeler yapmaya başlamıştır. Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. 2003 senesinde Crane PSS çözümlerinin doğmasını da sağlamıştır. Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. 23, 24 ve 25 Şubat 2022 tarihleri aralığında 12,25 TL sabit fiyat ile halka arz edilmiştir. Hitit Bilgisayar Hizmetleri A.Ş. hisseleri HTTBT hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST) endekslerinde işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl HTTBT hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına HTTBT yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca HITIT BILGISAYAR HIZMETLERI A.S. hissesi alabilirsin.
HTTBT yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.