EUREN Hisse - Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺15,50

Güncel Fiyat

₺278.030.790,96

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.2 (1.31%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

EUREN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺15,50

Satış

₺15,51

Günlük Değişim %

1,31%
Günlük Hacim (TL) ₺278.030.790,96
Taban ₺13,77

Haftalık En Yüksek

₺16,65

Aylık En Yüksek

₺18,46
F/K 14,21

Piyasa Değeri

₺11.780.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

5,13%
Volatilite 11,18%

Açılış Fiyatı

₺15,16

Alış

₺15,50

Günlük Değişim (TL)

₺0,20
Tavan ₺16,83

Haftalık En Düşük

₺14,94

Aylık En Düşük

₺14,10
PD/DD 4,57

Sermaye

₺760.000.000,00
Net Kâr ₺828.895.797,00

EUREN - Şirket Hakkında

EUREN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. EUREN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

27/05/1993

Halka Arz Tarihi

08.06.2022

Çalışan Sayısı

1528

Adres

75.Yıl OSB Mahallesi Şehitler Bulvarı No:33 ODUNPAZARI-ESKİŞEHİR

Merkez

TR

EUREN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

1997 senesinde faaliyetlerine başlayan Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.)’nin kökleri aslında yıllar öncesine dayanıyor. Şirket sahibi İdris Hatipoğlu’nun cam sektöründe yıllarca süren çalışmaları 1997 senesinde Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin doğmasını sağlıyor. Günümüzde şirket plaka, kapı, panel, pencere tesisleri alanında hizmet veriyor. Bunun yanı sıra cam alanında ise fırın camları, buzdolabı camları ve mobilya camları üretim tesisleri ile hizmetlerini sürdürüyor.

Europen Endüstri İnşaat Sanayi Hakkında:

Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. 1997 senesinde İdris Hatipoğlu tarafından kurulmuştur. Şirket sahibi olan İdris Hatipoğlu, sektöre 1965 senesinde Eskişehir’de cam ticareti yaparak girmiştir. O senelerde Türkiye’de bir cam fabrikası bulunmamaktadır. Bu nedenle de İdris Hatipoğlu İngiltere ve Amerika’dan gelen camları kendi dükkânında satarak sektöre ilk adımı atmıştır.

Bu süreci takip eden yıllarda Türkiye Şişecam kurulmuştur. Bu alanda faaliyet gösteren İdris Hatipoğlu, şirketin Eskişehir bayiliğini almıştır. Bunun sonucunda ise cam toptancılığına başlamıştır. Cam toptancılığı alanında kısa bir sürede çok büyük kazançlar elde eden İdris Hatipoğlu, Bursa’da ikinci bir depo açarak işleri daha da büyütmüştür. 1985 senesine kadar araba camı ve cam toptancılığı alanında faaliyetlerine devam etmiştir.

Cam sektörüne başladığından bu yana sürekli büyüme elde eden ve işinde başarı gösteren İdris Hatipoğlu 1997 senesinde ise Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’yi kurmuştur. Bu sayede toptancı yerine üretici konumuna geçmiştir. Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. kısa sürede büyük bir ilerleme göstermiştir. Şirket üretime başladıktan sonra sırasıyla kapı, panel, pencere tesisleri ve cam alanında ise fırın camları, buzdolabı camları ve mobilya camları üretim tesisleri de faaliyete geçmeye başlamıştır.

Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2 ve 3 Haziran 2022 tarihleri arasında 16,25 TL sabit fiyatla talep toplayarak halka arz edilmiştir. Europen Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri EUREN hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl EUREN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına EUREN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca EUROPEN ENDUSTRI INSAAT SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
EUREN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.