ERSU Hisse - Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi A.Ş.

₺41,64

Güncel Fiyat

₺18.432.952,06

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-2.3 (-5.23%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ERSU Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺41,64

Satış

₺41,64

Günlük Değişim %

-5,23%
Günlük Hacim (TL) ₺18.432.952,06
Taban ₺39,56

Haftalık En Yüksek

₺48,24

Aylık En Yüksek

₺52,00
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺1.496.880.000,00

Yabancı Oranı (%)

1,12%
Volatilite 6,01%

Açılış Fiyatı

₺42,94

Alış

₺41,62

Günlük Değişim (TL)

₺-2,30
Tavan ₺48,32

Haftalık En Düşük

₺40,84

Aylık En Düşük

₺23,42
PD/DD 5,08

Sermaye

₺36.000.000,00
Net Kâr ₺-7.670.391,00

ERSU - Şirket Hakkında

ERSU şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ERSU ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

24/05/1973

Halka Arz Tarihi

23.03.2000

Sektör

Meyve suyu, meyve konsantresi ve salça üretimi, satışı

Çalışan Sayısı

25

Adres

İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:61 / A Blok Balgat - Çankaya Ankara

Merkez

TR

ERSU Ortaklık Yapısı

Missing Image

Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi A.Ş.

Türkiye'deki tüm meyve çeşitlerini işleyerek katma değerli ürünler geliştiren Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), ürünlerini dünyanın pek çok bölgesine ihraç ediyor. Meyve çeşitlerinden pulp ve konsantre yapan Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi A.Ş., ürünlerini soğuk havada şoklayarak muhafaza edebilen gelişmiş bir entegre tesisine sahip. Türkiye’de meyve suyu, konsantre ve pulp üretiminde liderliği hedefleyen Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi A.Ş., küresel pazarda da çalışmalarını sürdürüyor.

Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi Hakkında:

Ürünlerini birçok ülkeye ihraç eden Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi A.Ş., meyve suyu ve konsantre üretimiyle Türkiye ve dünya ülkeleri arasında bir köprü görevi üstlenmektedir. Şirket, havuç ve domates ekimi çalışmalarıyla tarımın gelişmesine ve desteklenmesine de katkı sağlamaktadır.

Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi A.Ş., 1969 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Şirket 1984 yılında Ali Akman tarafından kurulan Akman Holding bünyesine dahil olmuştur. Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi A.Ş., 1985 yılında Ar-Ge amaçlı ilk laboratuvarını kurmuştur. 1995 yılında ise steril ortamda dolum yapmayı sağlayan aseptik dolum hattını hayata geçirmiştir. Bu sayede Türkiye'de ilk kez sağlığa zararlı mikroorganizmalardan arındılan ürünlerin steril ortamda ve yine steril şekilde doldurulması sağlanmıştır.

Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi A.Ş., ürettiği gıda ürünlerinin yanı sıra meyve suyu teknolojisi, know-how, makine ve ekipman ihracatı yapmaktadır. Şirketin İran'da, Çin'de ve Hindistan'da anahtar teslimi modernizasyon tesisleri bulunmaktadır. Türkiye'deki tüm perakende noktalarına dağıtım yapan Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi A.Ş. aynı zamanda askeriye, okul kantinleri, spor salonu ve hastane gibi toplu tüketim noktalarına da ürünlerini ulaştırmaktadır.

1999 yılında Türkiye'de ilk TSE belgesini almaya hak kazanan meyve suyu şirketi olan Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi A.Ş., aynı sene içinde ISO 9001:2000 belgesini de almıştır. Şirket, 24 Mart 2000 tarihinde 9,5 TL fiyatla halka arz olmuştur. Halka açıklık oranı yüzde 66,71 olan Ersu Meyve Suyu ve Gıda Sanayi A.Ş. hisseleri, ERSU hisse kodu kısaltmasıyla Borsa İstanbul (BİST)'da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ERSU hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ERSU yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ERSU MEYVE VE GIDA SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
ERSU yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.