EGEEN Hisse - Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş.

₺13.270,00

Güncel Fiyat

₺215.140.552,50

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-72.5 (-0.54%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

EGEEN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺13.270,00

Satış

₺13.270,00

Günlük Değişim %

-0,54%
Günlük Hacim (TL) ₺215.140.552,50
Taban ₺11.945,00

Haftalık En Yüksek

₺13.750,00

Aylık En Yüksek

₺13.750,00
F/K 47,26

Piyasa Değeri

₺41.800.500.000,00

Yabancı Oranı (%)

10,95%
Volatilite 2,96%

Açılış Fiyatı

₺13.347,50

Alış

₺13.267,50

Günlük Değişim (TL)

₺-72,50
Tavan ₺14.595,00

Haftalık En Düşük

₺12.720,00

Aylık En Düşük

₺11.660,00
PD/DD 8,62

Sermaye

₺3.150.000,00
Net Kâr ₺884.497.867,00

EGEEN - Şirket Hakkında

EGEEN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. EGEEN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

AYHAN ÖZEL

Kuruluş Tarihi

10/08/1964

Halka Arz Tarihi

31.10.1986

Sektör

Ticaret vasıtası parçaları üretimi

Çalışan Sayısı

575

Adres

KEMALPAŞA CADDESİ NO:280 35060 PINARBAŞI-İZMİR

Merkez

TR

EGEEN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş.

Ege Endüstri ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), otomobil parçaları üretimine odaklanan bir Türk şirketi olarak çalışmalarını sürdürüyor. Faaliyet alanı özellikle ticari ve özel araçlar için diferansiyel kovanı ve süspansiyon sistemi komponentlerini geliştirmek ve üretmek olan şirket, uluslararası arenada da adından söz ettiriyor.

Ege Endüstri Hakkında:

1964 yılında kurulan Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., Amerika, Avrupa ve Asya gibi dünyanın farklı bölgelerinde tanınmış otomobil üreticilerine hizmet sunmaktadır. Ege Endüstri yenilikçi yaklaşımlar, rekabetçi stratejiler ve sıfır emisyon programlarına destek veren hafif ve yüksek performanslı ürünleriyle müşterilerine güçlü çözümler üretmektedir.

Şirketin ana ürünleri arasında diferansiyel kovanı, ilave dingil, körük taşıyıcı, treyler dingili ve kaldırılabilir ilave dingil gibi komponentler bulunmaktadır. Şirket, İzmir’de bulunan iki fabrikası ve 500'den fazla nitelikli çalışanıyla faaliyet göstermektedir. Ege Endüstri, uluslararası kalite standartlarını benimsemiş olup IATF 16949, ISO 14001, ISO 45001 ve ISO 27001 sertifikalarına sahiptir. Ayrıca müşteri özel onay programları tarafından da ödüllendirilmiştir.

Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., Ar-Ge çalışmalarını desteklemek için Ar-Ge merkezi belgesi almıştır ve bu alandaki faaliyetlerini sürdürmektedir. Şirket, çevre ve toplumla ilgili konularda da duyarlı bir tutum sergilemektedir. Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., kendi sektöründe lider olmanın yanı sıra sürekli olarak yeni yatırım fırsatlarını değerlendirmeyi ve topluma değer katmayı hedeflemektedir.

Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., yerli müşterileri arasında bulunan Otokar, Temsa, Karsan, Ford Otosan ve Anadolu Isuzu gibi Türk otomobil üreticilerine hizmet sunmaktadır. Uluslararası müşterileri arasında ise Hendrickson, Volvo, Iveco, Leyland ve Volkswagen gibi dünyaca ünlü otomobil üreticileri bulunmaktadır.

Ege Endüstri, halka açık bir şirkettir ve hisselerinin yüzde 64'ü Bayraktar Grubuna aittir. Hisselerin yüzde 34,67'si ise Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Ege Endüstri ve Ticaret A.Ş., 31 Eylül 1986 tarihinde ve cuma günü halka arz olmuştur. Şirket, Borsa İstanbulda EGEEN hisse koduyla işlem görmekte olup BİST 100 ve BİST 30 endekslerinde yer almaktadır. Ayrıca Ege Endüstri, 2022 yılında otomotiv sektörünün ihracat şampiyonları arasında bulunmaktadır. Bununla birlikte son 10 yıldır düzenli temettü veren hisseler arasında yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl EGEEN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına EGEEN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca EGE ENDUSTRI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
EGEEN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.