ECZYT Hisse - Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş.

₺241,40

Güncel Fiyat

₺54.098.902,40

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-2.1 (-0.86%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ECZYT Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺241,40

Satış

₺241,60

Günlük Değişim %

-0,86%
Günlük Hacim (TL) ₺54.098.902,40
Taban ₺217,30

Haftalık En Yüksek

₺244,20

Aylık En Yüksek

₺259,50
F/K 16,28

Piyasa Değeri

₺25.347.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

4,14%
Volatilite 1,81%

Açılış Fiyatı

₺243,60

Alış

₺241,40

Günlük Değişim (TL)

₺-2,10
Tavan ₺265,50

Haftalık En Düşük

₺232,50

Aylık En Düşük

₺215,80
PD/DD 2,75

Sermaye

₺105.000.000,00
Net Kâr ₺1.556.912.323,00

ECZYT - Şirket Hakkında

ECZYT şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ECZYT ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Kuruluş Tarihi

27/12/1973

Halka Arz Tarihi

13.01.1986

Sektör

Sinai ve ticaret şirketlere iştirak etmek

Adres

Kanyon Ofis Büyükdere Cad.185 34394 Levent İstanbul

Merkez

TR

ECZYT Ortaklık Yapısı

Missing Image

Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş.

Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı Anonim Şirketi (A.Ş.), 1973 yılının Aralık ayında kuruldu. Kuruluşundan bir yıl sonra yani 1974 yılında hisse senetlerinin yüzde 50’si halka arz edildi. Bu yönüyle şirket, Türkiye’de halka açılan ilk şirketlerden biri oldu. Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş.’nin ana faaliyet konuları istikrarlı kâr payı sağlayabileceği ve uygun bulduğu alanlarda kurulmuş ya da kurulacak şirketlere ortak olmak ve ortak bulunduğu şirketlerin sermaye artırımlarına iştirak etmektir. Günümüzde Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş.’nin Eczacıbaşı Topluluğu kuruluşu olan üç farklı iştirake sahip olduğu biliniyor.

Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı Hakkında:

Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş., sınai ve ticaret şirketlerine iştirak etmek amacıyla kurulan ve bu alanda faaliyet gösteren bir şirkettir. 2023 yılı itibarıyla şirketin yönetim kurulu üyeleri arasında Ferit Bülent Eczacıbaşı, Rahmi Faruk Eczacıbaşı, Atalay Muharrem Gümrah, Ata Selçuk, Ahmet Turgut Tokgöz ve Erkan Durusoy bulunmaktadır.

Şirketin ana merkezi İstanbul’da, Levent’te yer almaktadır. Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş.’nin iştirakleri arasında İntema İnşaat ve Tesisat Malzemeleri Yatırım ve Pazarlama A.Ş., E-Kart Elektronik Kart Sistemleri San. ve Tic. A.Ş., EİS Eczacıbaşı İlaç. Sınai ve Finansal Yatırımlar San. ve Tic. A.Ş., Eczacıbaşı Holding A.Ş. ve Eczacıbaşı Yapı Gereçleri San. ve Tic. A.Ş. bulunmaktadır.

Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş., 12-15 Ocak 1999 tarihlerinde YTL öncesi 1000 TL fiyatla halka arz olmuştur. Halka arzda aracı kurum olarak Eczacıbaşı M. tercih edilmiştir. Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş.’nin Borsa İstanbul (BİST)’da ilk işlemi 26 Ocak 1999 tarihinde gerçekleşmiştir. Fiili dolaşımdaki payın 19.337.919 lot, fiili dolaşımdaki pay oranının ise yüzde 18,41 olduğu bilinmektedir.

Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş., ECZYT hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görmektedir. Eczacıbaşı Yatırım Holding hisseleri BİST MALİ, BİST HOLDİNG ve YATIRIM, BİST TEMETTÜ 25, BİST YILDIZ, BİST 100, BİST TEMETTÜ, BİST İSTANBUL, BİST TÜM ve BİST 100-30 endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ECZYT hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ECZYT yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ECZACIBASI YATIRIM HOLDING ORTAKLIGI A.S. hissesi alabilirsin.
ECZYT yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.