DEVA Hisse - Deva Holding A.Ş.

₺77,30

Güncel Fiyat

₺78.367.656,20

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.8 (1.05%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

DEVA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺77,30

Satış

₺77,30

Günlük Değişim %

1,05%
Günlük Hacim (TL) ₺78.367.656,20
Taban ₺69,60

Haftalık En Yüksek

₺81,50

Aylık En Yüksek

₺94,27
F/K 3,40

Piyasa Değeri

₺15.461.490.945,39

Yabancı Oranı (%)

2,03%
Volatilite 2,22%

Açılış Fiyatı

₺76,50

Alış

₺77,25

Günlük Değişim (TL)

₺0,80
Tavan ₺85,00

Haftalık En Düşük

₺75,30

Aylık En Düşük

₺74,60
PD/DD 0,94

Sermaye

₺200.019.287,78
Net Kâr ₺4.543.169.043,00

DEVA - Şirket Hakkında

DEVA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. DEVA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Philipp Daniel Haas

Kuruluş Tarihi

22/08/1958

Halka Arz Tarihi

24.03.1986

Sektör

Beşeri ilaç, ilaç hammaddesi ve pazarlama

Çalışan Sayısı

2931

Adres

HALKALI MERKEZ MH. BASIN EKSPRES CD. NO.1 34303 KÜÇÜKÇEKMECE-İSTANBUL

Merkez

TR

DEVA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Deva Holding A.Ş.

1958 yılından beri faaliyetlerine devam eden Deva Holding Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye’nin köklü ilaç üreticilerinden biri olarak öne çıkıyor. Şirketin ana faaliyet alanı beşeri ilaç ve ham madde üretimi ve pazarlaması olsa da veteriner ilacı, kolonya ve tıbbi ampul gibi pek çok ürün de Deva Holding tarafından üretiliyor. Deva Holding A.Ş., güçlü üretim faaliyetleriyle günümüzde hala Türkiye’nin en önde gelen şirketleri arasında yer alıyor.

Deva Holding Hakkında:

Deva Holding A.Ş., sağlıklı yaşama herkesin erişmesi amacıyla yenilikçi ve farklı ürünlerin üretimini gerçekleştirmektedir. Rekabet ettiği alanlarda devlet markaları yaratmakta ve ilk tercih olma hedefini başarılı şekilde sürdürmektedir. Şirket tarafından sunulan yeni tedaviler, ürün çeşitlerinin  her sene zenginleşerek fark yaratmasına fayda sağlamaktadır.

Deva Holding A.Ş.’nin ürün portföyünde onkolojiden kardiyolojiye, tıbbi cihazlar ve solunum sisteminde kullanılan tıbbi ürünlere kadar pek çok farklı ürün bulunmaktadır. Dr. Vasıf Topçu tarafından kurulan Deva Holding A.Ş., İstanbul merkezli bir şirket olarak kurulmuştur. Şirket, 22 Ağustos 1958 tarihinden beri hizmetlerine devam etmektedir. Deva Holding A.Ş., Türkiye’nin en büyük ikinci ilaç şirketi olma özelliği taşımaktadır.

İlaç ham maddesi, beşeri ilaç ve pazarlama alanında üretim yapan Deva Holding A.Ş.’nin yönetim kurulu üyeleri arasında Mesut Çetin, Eşref Güneş Ufuk, Ayşecik Haas, Tuncay Cem Akkuş ve Philipp Daniel Haas yer almaktadır. Kendisini her geçen gün geliştirmekte olan şirket, üretim alanlarını da artırmayı amaçlamaktadır.

Deva Holding A.Ş., Borsa İstanbul (BİST)’da Yıldız Pazar’da işlem görmektedir. Şirketin borsadaki hisselerinin 1986 yılından bu yana BIST’te işlem görmekte olduğu bilinmektedir. Borsada DEVA hisse kodunu kullanılan şirketin halka açıklık oranı yüzde 17,80 olarak belirlenmiştir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl DEVA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına DEVA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca DEVA HOLDING A.S. hissesi alabilirsin.
DEVA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.