CIMSA Hisse - Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺31,62

Güncel Fiyat

₺415.241.115,40

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-1.18 (-3.6%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

CIMSA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺31,62

Satış

₺31,64

Günlük Değişim %

-3,60%
Günlük Hacim (TL) ₺415.241.115,40
Taban ₺30,68

Haftalık En Yüksek

₺32,88

Aylık En Yüksek

₺33,76
F/K 12,00

Piyasa Değeri

₺29.899.590.392,28

Yabancı Oranı (%)

9,72%
Volatilite 3,41%

Açılış Fiyatı

₺32,50

Alış

₺31,62

Günlük Değişim (TL)

₺-1,18
Tavan ₺32,56

Haftalık En Düşük

₺31,44

Aylık En Düşük

₺29,44
PD/DD 1,61

Sermaye

₺945.591.094,00
Net Kâr ₺2.490.891.000,00

CIMSA - Şirket Hakkında

CIMSA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. CIMSA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Umut Zenar

Kuruluş Tarihi

16/12/1972

Halka Arz Tarihi

09.01.1986

Sektör

ÇİMENTO,KLİNKER VE HAZIR BETON ÜRETİM VE SATIŞI

Çalışan Sayısı

965

Adres

Küçükbakkalköy Mahallesi Kayışdağı Caddesi No:1 Allianz Tower Kat: 23-24 34750 Ataşehir / İSTANBUL

Merkez

TR

CIMSA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), uzun yıllara dayanan deneyimiyle beyaz ve gri çimento sektöründe dünyanın lider markaları arasında yer alıyor. Şirket, müşteri memnuniyetini öncelik olarak kabul ediyor ve geniş bir dağıtım ağıyla hizmet veriyor. Kendi sektöründe öncülüğünü sürdüren Çimsa Çimento, Ar-Ge ve dijital dönüşümünü teşvik etmeyi, sürdürülebilirlik ve iklim değişikliğiyle mücadeleye katkıda bulunmayı hedefliyor.

Çimsa Çimento Hakkında:

Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., 16 Aralık 1972 tarihinde Hacı Ömer Sabancı Holding tarafından Mersin’de kurulmuştur. Mersin, Eskişehir ve Afyonkarahisar’da bulunan üç fabrikasıyla faaliyetlerini sürdürmektedir. Çimsa Çimento, gri çimento üretiminin yanı sıra beyaz çimento ve kalsiyum alüminat çimentosu gibi özel ürünler de üretmektedir. Bu çeşitlilik, şirketin inovasyon konusundaki liderliğini pekiştirmektedir. Şirket sadece Türkiye pazarında değil, aynı zamanda uluslararası arenada da büyümeyi hedeflemektedir.

Çimsa Çimento, Sabancı Holding’in finansal gücünden destek alarak Çimsa Sabancı Cement BV şirketini kurmuştur. Bu şirket İspanya, Amerika Birleşik Devletleri, Almanya ve İtalya’da beyaz çimento üretimi ve dağıtımını gerçekleştirmektedir. Özellikle İspanya’nın Valensiya şehrinde bulunan Bunol Beyaz Çimento Fabrikası, Çimsa’nın uluslararası varlığını güçlendirmektedir.

Çimsa Çimento, sürdürülebilirlik konusundaki çabalarıyla da dikkat çekmektedir. Yeşil dönüşümü benimseyen şirket enerji verimliliği, maliyet optimizasyonu, çevre dostu ürünler ve karbon ayak izini azaltma gibi sürdürülebilirlik hedeflerini öncelikli olarak ele almaktadır. Çimsa Çimento, bu bağlamda toplum, çevre ve ekonomiye değer katma yolunda kararlı bir şekilde ilerlemekte ve gelecek nesillere daha iyi bir yaşam bırakma taahhüdünü sürdürmektedir.

Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş., 9 Ocak 1986 tarihinde halka arz edilmiştir. CIMSA hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Çimsa hisselerinin dahil olduğu endeksler arasında BİST Sürdürülebilirlik 25, BİST Tüm, BİST Katılım 100, BİST Katılım 50, BİST Katılım 30, BİST 50, BİST Taş Toprak, BİST Yıldız, BİST 100 ve BİST Sınai yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl CIMSA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına CIMSA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca CIMSA CIMENTO SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
CIMSA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.