BASGZ Hisse - Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

₺20,36

Güncel Fiyat

₺43.918.409,41

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.39 (1.95%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

BASGZ Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺20,36

Satış

₺20,36

Günlük Değişim %

1,95%
Günlük Hacim (TL) ₺43.918.409,41
Taban ₺18,33

Haftalık En Yüksek

₺20,90

Aylık En Yüksek

₺21,82
F/K 22,24

Piyasa Değeri

₺14.252.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

5,72%
Volatilite 4,66%

Açılış Fiyatı

₺19,97

Alış

₺20,34

Günlük Değişim (TL)

₺0,39
Tavan ₺22,38

Haftalık En Düşük

₺19,63

Aylık En Düşük

₺18,06
PD/DD 10,82

Sermaye

₺700.000.000,00
Net Kâr ₺640.774.906,00

BASGZ - Şirket Hakkında

BASGZ şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. BASGZ ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

ASIM YÜKSEL

Kuruluş Tarihi

10/08/2007

Halka Arz Tarihi

04.06.2021

Sektör

Ana şebeke üzerinden gaz yakıtların dağıtımı

Çalışan Sayısı

661

Adres

Kızılırmak Mah. Ufuk Üni. Cad. No:13/A-B Çukurambar/ANKARA

Merkez

TR

BASGZ Ortaklık Yapısı

Missing Image

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Ankara’da yer alan yaklaşık 2 milyon aboneyi konforlu, kaliteli, güvenli ve kesintisiz doğal gazla buluşturan Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Anonim Şirketi (A.Ş.), sektörde güçlü adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Şirket, çalışmalarını abonelerini memnun etmek hedefiyle yürütüyor. Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek uzman kadrosuyla şebeke geliştirme, altyapı bakım onarımları ve izleme gibi süreçlerde aktif bir şekilde faaliyet göstermeye devam ediyor.

Başkent Doğalgaz Hakkında:

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 15 Haziran 2007 tarihinde Doğal Gaz Piyasası’nda yürürlüğe giren değişiklik sebebiyle EGO’nun bölünmesiyle kurulmuştur. Öncesinde EGO tarafından yürütülen tüm doğal gaz faaliyetleri, bu tarihten itibaren Başkent Doğalgaz’a devredilmiştir.

Şirkete Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden 30 yıllık doğal gaz yatırım lisansı verilmiştir. Lisans 31 Ağustos 2037 tarihine kadar geçerlidir. Şirket, günümüzde Ankara’ya doğal gaz hizmeti vermeye devam etmektedir. Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., çalışmalarını çevre dostu bir yaklaşımla sürdürmektedir.

Başkent Doğalgaz Dağıtım Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 3 Haziran 2021 tarihinde 9.72 TL fiyatla halka arz olmuştur. BASGZ hisse koduna sahip olan şirketin Borsa İstanbul (BİST)’da ilk işlem tarihi 11 Haziran 2021’dir.

Şirketin ortakları arasında yüzde 75 pay oranıyla Torunlar Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş. bulunmaktadır. Torunlar Gıda Sanayi ve Tic. A.Ş.’nin ortaklık payı ise yüzde 9,86’dır. Bunun dışında kalan yüzde 15,14’lük oran halka arz edilen paydır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl BASGZ hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına BASGZ yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca BASKENT DOGALGAZ DAGITIM GAYRIMENKUL YATIRIM ORTAKLIGI A.S. hissesi alabilirsin.
BASGZ yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.