ALMAD Hisse - Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺8,73

Güncel Fiyat

₺78.196.263,29

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.28 (3.31%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ALMAD Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺8,73

Satış

₺8,74

Günlük Değişim %

3,31%
Günlük Hacim (TL) ₺78.196.263,29
Taban ₺7,86

Haftalık En Yüksek

₺9,16

Aylık En Yüksek

₺9,16
F/K 0,00

Piyasa Değeri

₺2.400.750.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,26%
Volatilite 7,57%

Açılış Fiyatı

₺8,46

Alış

₺8,73

Günlük Değişim (TL)

₺0,28
Tavan ₺9,60

Haftalık En Düşük

₺7,70

Aylık En Düşük

₺6,30
PD/DD 2,68

Sermaye

₺275.000.000,00
Net Kâr ₺-4.883.734,00

ALMAD - Şirket Hakkında

ALMAD şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ALMAD ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MEHMET DİKKAYA

Kuruluş Tarihi

09/08/1962

Halka Arz Tarihi

17.05.2000

Sektör

BİTKİSEL YAĞ ÜRETİM VE SATIŞI

Çalışan Sayısı

45

Adres

Çınarlı Mah. Ozan Abay Caddesi No :10 Ege Perla B Kule Kat:12 D:123 Konak-İZMİR

Merkez

TR

ALMAD Ortaklık Yapısı

Missing Image

Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Türkiye'nin en eski ve köklü sanayi kuruluşlarından biri olma özelliğine sahip olan Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), 1962 yılından beri faaliyetleri sürdürmeye devam ediyor. Kurulduğu yıldan beri bitkisel yağ üretimi gerçekleştiren Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. kendisini her geçen gün geliştirmeye önem veriyor. Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş., günümüzde biyodizel yakıt üretimine yönelik yarı rafine bitkisel yağ ve gıda, enerji, kimya ve boya sektöründe ham yağ üretimi gerçekleştiriyor. Dolayısıyla pek çok sektörün ihtiyacını başarılı şekilde karşılayan bir şirket olma özelliği taşıyor.  

Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret Hakkında:

1962 yılından itibaren bitkisel yağ üretimi yapan Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları San. ve Tic. A.Ş.'nin ortakları arasında Mehmet Nuredin Çevik yer almaktadır. Şirket 2020 yılında  T.C. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından ihale ile satışa çıkartılan Malkara Kömür İşletmeleri Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün Tekirdağ-Malkara'da bulunan 600 bin metrekare civarındaki maden sahasını bünyesine katmıştır. Bu işlem için toplamda 23 milyon 600 bin TL ödemiştir.

Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri 17 ve 18 Mayıs 2000 tarihlerinde talep toplayarak halka arz edilmiştir. Şirketin halka arz işlemi dönemin parasıyla 8 bin 500 TL’den gerçekleşmiştir. Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. bu süreçte aracı kurum olarak Koç Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tercih etmiştir. Şirket hisseleri ALMAD hisse kodu ile Borsa İstanbul (BİST)’da yer almaktadır. Ana Pazar’da faaliyet gösteren Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisseleri ilk kez 25 Mayıs 2000 tarihinde işlem görmüştür.

Madencilik, taş ocakçılığı, kömür ve linyit madenciliği alanında faaliyet gösteren bir şirket olarak bilinen Altınyağ Madencilik ve Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisse senetleri BİST TEKİRDAĞ, BİST KOBİ SANAYİ, BIST TÜM-100, BİST TÜM, BİST ANA, BİST MADENCİLİK ve BİST SINAİ endekslerinde işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ALMAD hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ALMAD yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ALTINYAG MADENCILIK VE ENERJI YATIRIMLARI SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
ALMAD yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.