ALKA Hisse - Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.

₺28,56

Güncel Fiyat

₺19.060.739,12

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺-0.3 (-1.04%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ALKA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺28,56

Satış

₺28,62

Günlük Değişim %

-1,04%
Günlük Hacim (TL) ₺19.060.739,12
Taban ₺25,72

Haftalık En Yüksek

₺29,46

Aylık En Yüksek

₺30,00
F/K 49,23

Piyasa Değeri

₺5.247.900.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,60%
Volatilite 3,05%

Açılış Fiyatı

₺28,90

Alış

₺28,56

Günlük Değişim (TL)

₺-0,30
Tavan ₺31,40

Haftalık En Düşük

₺27,90

Aylık En Düşük

₺26,54
PD/DD 3,82

Sermaye

₺183.750.000,00
Net Kâr ₺106.599.584,00

ALKA - Şirket Hakkında

ALKA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ALKA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MEHMET TEKİN SALT

Kuruluş Tarihi

30/06/1999

Halka Arz Tarihi

26.10.2000

Sektör

Her nevi kağıt üretimi, satış, ithalat,ihracat ve ticaret

Çalışan Sayısı

214

Adres

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KIROVASI MEVKİİ KEMALPAŞA / İZMİR

Merkez

TR

ALKA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Alkali Madencilik olarak kurulan Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), 1971 yılında Kora Ailesi tarafından devralındığı günden beri "Alkim" adıyla faaliyetlerine devam ediyor. Şirket, sodyum sülfat üretiminde dünya çapında tanınan bir konuma sahip olup, aynı zamanda kağıt sanayisine yönelik üretim tesisleriyle çevre koruma, iş sağlığı güvenliği ve enerji verimliliği konularında öncelikli bir yaklaşım benimsiyor. 

Alkim Kağıt Hakkında:

Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş., özellikle sodyum sülfat üretiminde dünya çapında tanınan bir şirkettir. Modern tesislere sahip olan şirket, Afyonkarahisar Dazkırı Acı Göl'deki entegre Koralkim Sodyum Sülfat Tesisleri, Konya Cihanbeyli Sodyum Sülfat Tesisleri ve Ankara Çayırhan'daki büyük maden rezerviyle sodyum sülfat üretiminde dünya beşincisi konumunda yer almaktadır. Ayrıca şirketin kağıt sanayisine hizmet vermek amacıyla İzmir Kemalpaşa'da yazı kağıdı ve kuşe kağıdı üreten bir tesisi de bulunmaktadır.

Alkim Kağıt iş sağlığı güvenliği, çevresel koruma ve enerji verimliliği konularına büyük önem veren bir şirkettir. Şirket, bu alanlardaki yükümlülüklerini eksiksiz yerine getirmeyi, çevreyi korumayı, enerjiyi etkin bir şekilde kullanmayı ve iş sağlığı güvenliği politikalarını benimsemeyi temel hedeflerinin başında tutmaktadır.

Şirket, çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri sunarak, çevreci üretim yöntemleri kullanarak, enerjiyi verimli bir şekilde kullanarak, müşteri memnuniyetini her zaman en üst seviyede tutarak, sürekli iyileştirme ve geliştirme faaliyetlerini sürdürerek, ürün ve hizmetlerinin kalitesini koruma taahhüdünde bulunmaktadır.

Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş., "Sıfır İş Kazası" hedefini benimsemekte ve iş sağlığı ve güvenliği konusundaki yasal gerekliliklere uymayı ve iyileştirici faaliyetlerde bulunmayı öncelikli hedefi haline getirmektedir. Şirket, çalışanlarının sağlığı ve güvenliğini korumak için riskleri azaltmaya yönelik çalışmalar yürütmekte ve iş sağlığı güvenliği konusunu ön planda tutmaktadır.

Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2020 yılının 2 Kasım perşembe günü, pay başına 3.350 TL nominal değerli hisse senedi fiyatıyla halka arz olmuştur. Şirket Borsa İstanbul (BİST)’da ALKA hisse koduyla işlem görmekte olup (1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren) BİST 100 endeksinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ALKA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ALKA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ALKIM KAGIT SANAYI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
ALKA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.