ALBRK Hisse - Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

₺4,57

Güncel Fiyat

₺119.247.929,16

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.09 (2.01%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ALBRK Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺4,57

Satış

₺4,57

Günlük Değişim %

2,01%
Günlük Hacim (TL) ₺119.247.929,16
Taban ₺4,04

Haftalık En Yüksek

₺4,67

Aylık En Yüksek

₺4,73
F/K 3,33

Piyasa Değeri

₺11.425.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

18,84%
Volatilite 2,90%

Açılış Fiyatı

₺4,54

Alış

₺4,56

Günlük Değişim (TL)

₺0,09
Tavan ₺4,92

Haftalık En Düşük

₺4,35

Aylık En Düşük

₺4,03
PD/DD 0,85

Sermaye

₺2.500.000.000,00
Net Kâr ₺3.428.558.000,00

ALBRK - Şirket Hakkında

ALBRK şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ALBRK ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

Halka Arz Tarihi

22.06.2007

Sektör

Katılım Bankası, Finans

Çalışan Sayısı

2709

Adres

İnkılap Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. Albaraka Türk Sitesi 1. Blok No :6 İç Kapı No :1 Ümraniye/İstanbul

Merkez

TR

ALBRK Ortaklık Yapısı

Missing Image

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.

Albaraka Türk Katılım Bankası Anonim Şirketi (A.Ş.), Türkiye'de faizsiz bankacılığa öncülük ederek 1984 yılında kuruldu. Şirket, 1985 yılında aktif olarak hizmet vermeye başladı. Türk ekonomisine yarım yüzyıldan daha uzun süredir hizmet veren ve yerli bir sanayi grup öncülüğünde kurulan Albaraka Türk Katılım Bankası, faaliyetlerini 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’na uygun olarak sürdürüyor. Şirketin ortaklık yapısında Albaraka Grubu B.S.C., Dallah Al Baraka Holding, İslam Kalkınma Bankası, Alharthy Ailesi ve halka açıklık oranıyla yerli ortaklar bulunuyor. İstanbul'da kurulan Albaraka Türk Katılım Bankası’nın genel merkezi halen İstanbul’un Ümraniye ilçesinde yer alıyor.

Albaraka Türk Katılım Bankası Hakkında:

2023 yılı itibarıyla Albaraka Türk Katılım Bankası’nın yönetim kurulu üyeleri arasında Houssem Ben Haj Amor, Bekir Pakdemirli, Mustafa Büyükabacı, Mohammed Ali Chatti, Azhar Aziz Dogar, Akram Mark Yassin, Ghassan Ahmed M. Amodi, Malek Khodr Temsah ve Khaled Abdulla Mohamed Ateeq bulunmaktadır. Albaraka Türk Katılım Bankası, ikisi yurt dışında olmak üzere toplamda 226 şubeyle hizmet vermektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., 20-22 Haziran 2007 tarihlerinde halka arz olmuştur. Şirketin Borsa İstanbul (BIST)’da ilk işlem tarihi 29 Haziran 2007’dir. Şirketin halka arzı Finans Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. aracı kurumuyla gerçekleşmiştir. Albaraka Türk Katılım Bankası’nın yüzde 38,44 fiili dolaşımdaki pay oranına sahip olduğu bilinmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası, Yıldız Pazar’da ALBRK hisse koduyla işlem görmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası hisseleri BIST KATILIM 100, BIST KURUMSAL YÖNETİM, BIST YILDIZ, BIST TÜM, BIST 100-30, BIST KATILIM 50, BIST KATILIM TUM, BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KATILIM, BIST GERİ ALIM, BIST KATILIM 30, BIST 100, BIST SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, BIST LİKİT BANKA, BIST MALİ ve BIST BANKA endekslerinde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ALBRK hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ALBRK yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ALBARAKA TURK KATILIM BANKASI A.S. hissesi alabilirsin.
ALBRK yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.