AKSUE Hisse - Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş.

₺14,27

Güncel Fiyat

₺9.991.278,30

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.41 (2.96%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

AKSUE Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺14,27

Satış

₺14,27

Günlük Değişim %

2,96%
Günlük Hacim (TL) ₺9.991.278,30
Taban ₺12,85

Haftalık En Yüksek

₺14,35

Aylık En Yüksek

₺14,56
F/K 73,15

Piyasa Değeri

₺941.820.000,00

Yabancı Oranı (%)

0,55%
Volatilite 4,69%

Açılış Fiyatı

₺13,86

Alış

₺14,25

Günlük Değişim (TL)

₺0,41
Tavan ₺15,69

Haftalık En Düşük

₺13,26

Aylık En Düşük

₺12,51
PD/DD 30,49

Sermaye

₺66.000.000,00
Net Kâr ₺12.875.352,00

AKSUE - Şirket Hakkında

AKSUE şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. AKSUE ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

MUSTAFA TUTAR

Kuruluş Tarihi

18/11/1985

Halka Arz Tarihi

23.12.1999

Sektör

Elektrik üretim ve dağıtımı

Çalışan Sayısı

15

Adres

Pirimehmet Mah. Mimar Sinan cad. Miralay İşhanı Kat:2 No:77 Isparta

Merkez

TR

AKSUE Ortaklık Yapısı

Missing Image

Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş.

Aksu Enerji ve Ticaret Anonim Şirketi (A.Ş.), köklü geçmişi ve geniş üretim kapasitesiyle Türkiye’nin enerji ihtiyacına katkıda bulunan şirketler arasında yer alıyor. Yenilenebilir enerji kaynaklarına odaklanan şirket, çevreye duyarlı enerji üretimini sürdürmeyi hedefliyor. Aksu Enerji, hidroelektrik ve güneş enerjisi başta olmak üzere temiz kaynaklara yatırımlar yapıyor. Şirketin sürdürülebilir enerji kaynaklarına olan bu yatırımları, Türkiye’nin enerji taleplerine ve ekonomisine değer katmak açısından önemli bir rol üstleniyor.

Aksu Enerji Hakkında:

Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş.’nin temelleri 30 kurucu ortak tarafından 21 Kasım 1985 tarihinde Isparta ilinin Eğirdir ilçesinde atılmıştır. Elektrik enerjisi üretim tesisi kurma ve işletme izni verilmesi işlemlerinden sonra, 8 Aralık 1989 tarihinde Aksu-Çayköy Hidroelektrik Santrali işletmeye alınmıştır. Bu tarihten itibaren Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş. enerji üretimine resmi olarak başlamıştır.

Aksu Enerji, elektrik santralleri tesis ve yönetimi ve elektrik enerjisi üretimi ve dağıtımı alanlarında faaliyet göstermektedir. Şirket, elektrik enerjisi üretiminde Çayköy Hidroelektrik Santrali’nin su alma, su nakil kanalları, su olukları ve elektrik santrali çıkış suyu üniteleri gibi altyapılarını kullanmaktadır. Aksu Enerji, 2015 yılından bu yana güneş enerjisinden elektrik üretimine başlamış olup günümüzde de sürdürülebilir enerji gücüne katkı sağlamaya devam etmektedir.

Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş., 3-24 Aralık 1999 tarihlerinde pay başına 22 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirketin paylarının yüzde 100’ü halka açıktır ve payı yüzde 10’un üzerinde olan ortağı bulunmamaktadır. Aksu Enerji borsaya açılan ilk Yap-İşlet-Devret modelli santral olup AKSUE hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. 

Aksu Enerji hisseleri BİST Hizmetler, BİST Ana, BİST Tüm-100, BİST Elektrik ve BİST Tüm endekslerinde yer almaktadır. Aksu Enerji’nin iştirak sahibi olduğu Göltaş Enerji Elektrik Üretim A.Ş, Muğla’nın Fethiye ilçesinde elektrik üretimi gerçekleştirmektedir. Göltaş Enerji’nin Borsa İstanbuldaki hisse kodu ise GOLTS’dur.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl AKSUE hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına AKSUE yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca AKSU ENERJI VE TICARET A.S. hissesi alabilirsin.
AKSUE yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.