AKSEN Hisse - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

₺45,26

Güncel Fiyat

₺189.591.920,70

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺0.28 (0.62%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

AKSEN Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺45,26

Satış

₺45,28

Günlük Değişim %

0,62%
Günlük Hacim (TL) ₺189.591.920,70
Taban ₺40,50

Haftalık En Yüksek

₺45,60

Aylık En Yüksek

₺45,60
F/K 10,19

Piyasa Değeri

₺55.504.068.561,36

Yabancı Oranı (%)

4,04%
Volatilite 1,42%

Açılış Fiyatı

₺45,50

Alış

₺45,26

Günlük Değişim (TL)

₺0,28
Tavan ₺49,46

Haftalık En Düşük

₺42,64

Aylık En Düşük

₺41,38
PD/DD 1,54

Sermaye

₺1.226.338.236,00
Net Kâr ₺5.445.975.472,00

AKSEN - Şirket Hakkında

AKSEN şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. AKSEN ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Cemil Kazancı

Kuruluş Tarihi

17/03/1997

Halka Arz Tarihi

14.05.2010

Sektör

Elektrik enerjisi üretim tesisi kurulması, işletmeye alınması, satın alınması, kiralanması, elektrik enerjisi üretimi, üretilen elektrik enerjisinin ve/veya kapasitenin müşterilere satışı

Çalışan Sayısı

1211

Adres

Rüzgarlıbahçe Mahallesi, Özalp Çıkmazı, No: 10, Kavacık, Beykoz, Istanbul

Merkez

TR

AKSEN Ortaklık Yapısı

Missing Image

Aksa Enerji Üretim A.Ş.

Aksa Enerji Üretim Anonim Şirketi (A.Ş.), 1997 yılında enerji alanında faaliyet göstermesi için kuruluyor. Türkiye'nin en büyük halka açık serbest elektrik üreticisi olma özelliğini taşıyan ve bugün sektörün öncülerinden biri olmayı başaran Aksa Enerji Üretim A.Ş.’nin ana ortağı ise Kazancı Holding olarak biliniyor. Temellerinin 1950’li yıllarda atıldığı bilinen ve bugün dört farklı kıtada üretim gerçekleştiren Aksa Enerji Üretim A.Ş., 10 binden fazla çalışanıyla 22 ülkede faaliyet göstermeye devam ediyor.

Aksa Enerji Hakkında:

178 ülkeye satış yapması sebebiyle Türkiye’nin en büyük küresel güçlerinden birine sahip olan Aksa Enerji Üretim A.Ş., enerji üretimi alanında faaliyet göstermektedir. Sektöründe öncü konumda bulunan iştirakleriyle Aksa Enerji Üretim A.Ş., ana ortağı Kazancı Holding çatısı altında hizmet vermeye devam etmektedir.

Aksa Enerji Üretim A.Ş. jeneratör üretimi ve satışı, elektrik dağıtımı ve satışı, enerji üretimi ve doğal gaz dağıtımı gibi alanlarda faaliyet göstermektedir. Şirket, gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmekte olduğu güçlü faaliyetleriyle enerji sektörünün lider gruplarından biri olmayı başarmaktadır. Bunun yanı sıra Aksa Enerji’nin tarım ve turizm alanlarında göstermekte olduğu faaliyetler de bulunmaktadır.

Şirket, geniş bir faaliyet alanına sahip olması ve gerçekleştirdiği çalışmalarla adından sıklıkla söz ettirmektedir. Aksa Enerji’nin sektörün öncüsü olmayı başarabilecek çalışmaları ve üretimleri her zaman teknoloji ışığında gerçekleşmektedir.

Aksa Enerji Üretim A.Ş., 13-14 Mayıs 2010 tarihlerinde halka arz olmuştur. Halka arz için fiyat 4,90 TL olarak belirlenmiştir. Aksa Enerji hisseleri için Borsa İstanbul (BİST)’daki ilk işlem tarihinin 21 Mayıs 2010 olduğu bilinmektedir. Şirket, günümüzde Yıldız Pazar'da AKSEN hisse koduyla işlem görmeye devam etmektedir.

Halka arzın gerçekleştiği ilk tarihlerde Türkiye Sınai Kalkınma Bankası aracı kurum olarak tercih edilmiştir. Aksa Enerji Üretim hisseleri AKBYS, ISKDN, X030EA, XYLDZ, XELKT, XK050, XKTUM, X100S, XU100 ve BIST 50 gibi endekslerde yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl AKSEN hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına AKSEN yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca AKSA ENERJI URETIM A.S. hissesi alabilirsin.
AKSEN yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.