AGESA Hisse - Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş.

₺117,40

Güncel Fiyat

₺78.730.027,30

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺1.7 (1.47%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

AGESA Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺117,40

Satış

₺117,40

Günlük Değişim %

1,47%
Günlük Hacim (TL) ₺78.730.027,30
Taban ₺105,70

Haftalık En Yüksek

₺120,50

Aylık En Yüksek

₺132,60
F/K 11,97

Piyasa Değeri

₺21.132.000.000,00

Yabancı Oranı (%)

41,07%
Volatilite 5,27%

Açılış Fiyatı

₺115,70

Alış

₺116,90

Günlük Değişim (TL)

₺1,70
Tavan ₺129,10

Haftalık En Düşük

₺105,00

Aylık En Düşük

₺105,00
PD/DD 6,58

Sermaye

₺180.000.000,00
Net Kâr ₺1.764.831.068,00

AGESA - Şirket Hakkında

AGESA şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. AGESA ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Mustafa Fırat Kuruca

Kuruluş Tarihi

06/12/1941

Halka Arz Tarihi

07.11.2014

Sektör

Hayat sigortası ve bireysel emeklilik

Çalışan Sayısı

1829

Adres

İçerenköy Mah. Umut Sok. Quick Tower Sitesi No: 10-12/9 Ataşehir/İstanbul

Merkez

TR

AGESA Ortaklık Yapısı

Missing Image

Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş.

Sabancı Holding bünyesinde bulunan AgeSA Hayat ve Emeklilik Anonim Şirketi (A.Ş.) hem bireysel hem de grup emeklilik alanında geniş fon çeşitliliği ve fon danışmanlığı hizmetleri veriyor. Şirket 3,3 milyonu aşkın müşteri kitlesine hayat sigortası, ferdi kaza sigortası ve bireysel emeklilik çözümleri dahil olmak üzere pek çok hizmet sunuyor. Şirket, başarılarını hem ulusal hem de uluslararası ödüllerle taçlandırıyor.

AgeSA Hayat ve Emeklilik Hakkında:

AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş., 2007 senesinde kurulmuştur. Şirket, ülkemizin en büyük topluluklarından biri olan Sabancı Topluluğuna aittir. Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş.’nin ilk kuruluş ünvanı AvivaSa olarak bilinmektedir.

Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş., 5 Mayıs 2021 tarihinde uluslararası bir sigorta grubu olan Ageas ile eşit oranlı ortaklık prensibiyle yoluna devam etme kararı almıştır. Şirket, aynı tarihte ünvanını AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş. olarak değiştirmiştir. Şirkete ortak olan Ageas 200 yılı aşkın bir geçmişe sahip, köklü bir Avrupa şirketidir.

AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş.’nin faaliyet alanı sigortadır. Şirket, sağladığı kapsamlı hizmetlerle bireylerin öngörülemeyen risklere karşı güvence altında olmasını sağlamaktadır. Teknolojik gelişmelere her zaman ayak uydurmuş olan şirket, yapay zeka ve veri analitiği gibi alanları çok iyi benimsemiştir. Böylece iş süreçlerini daha verimli hale getirmiştir.

Sürdürülebilirlik ilkelerine bağlı olarak hareket eden Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş. hem çevresel ve hem de sosyal anlamda olumlu etki yaratma konusunda sektörde öncü bir pozisyonda bulunmaktadır. AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş., toplamda 18 ülkede hizmet vermektedir. Şirket hizmetlerini Avrupa, Orta Doğu, Asya, Kuzey Afrika, Kuzey ve Güney Amerika'nın çeşitli bölgelerinde sürdürmektedir.

AgeSA Hayat ve Emeklilik A.Ş., 5-6-7 Kasım 2014 tarihlerinde pay başına 41-49 TL fiyatla halka arz olmuştur. AgeSA hisselerinin yüzde 20'lik bir bölümü AGESA hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl AGESA hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına AGESA yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca AGESA HAYAT VE EMEKLILIK A.S. hissesi alabilirsin.
AGESA yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.