ADEL Hisse - Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi A.Ş

₺705,00

Güncel Fiyat

₺212.900.825,00

Günlük İşlem Hacmi
1G 1H 1A 3A 1Y 5Y

Günlük Değişim

₺6 (0.86%)

Keşfet
  • Keşfet
    • Midas’ı indirmek için QR kodu taratın

ADEL Hisse ve Finansal Bilgileri

Son İşlem Fiyatı

₺705,00

Satış

₺706,00

Günlük Değişim %

0,86%
Günlük Hacim (TL) ₺212.900.825,00
Taban ₺634,50

Haftalık En Yüksek

₺773,00

Aylık En Yüksek

₺787,00
F/K 38,20

Piyasa Değeri

₺16.655.625.000,00

Yabancı Oranı (%)

3,33%
Volatilite 4,22%

Açılış Fiyatı

₺699,00

Alış

₺705,00

Günlük Değişim (TL)

₺6,00
Tavan ₺775,50

Haftalık En Düşük

₺672,00

Aylık En Düşük

₺603,00
PD/DD 14,99

Sermaye

₺23.625.000,00
Net Kâr ₺435.966.000,00

ADEL - Şirket Hakkında

ADEL şirketiyle ilgili bilmen gerekenleri aşağıda bulabilirsin. ADEL ile ilgili tüm güncel haberler, analist yorumları ve analist tavsiyeleri ise Midas'ın Kulakları'nda seni bekliyor

CEO

Oğuz Uçanlar

Kuruluş Tarihi

17/07/1967

Halka Arz Tarihi

06.06.1996

Sektör

Her nevi kalem-lata kalem-tahta

Çalışan Sayısı

394

Adres

Fatih Sultan Mehmet Mah. Balkan Cad. No:58 Buyaka E Blok 34771 Tepeüstü / Ümraniye

Merkez

TR

ADEL Ortaklık Yapısı

Missing Image

Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi A.Ş.

Köklü ve güçlü bir kuruluş olan Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi (A.Ş.), 60’lı yıllarda başladığı yolculuğunu bugün Türkiye’nin en büyük kırtasiye markalarından biri olarak sürdürüyor. Şirket, vizyonundaki yüksek kalite ve müşteri memnuniyetini esas alarak daima ileri gitmeyi hedefliyor. Adel Kalemcilik, uzun yıllardır Faber-Castell gibi dünya çapında ünlü markalarla iş birliği yapıyor. Bu değerlerle hem Türkiye’de hem de uluslararası pazarda saygın konumunu koruyor.

Adel Kalemcilik Hakkında

Adel Kalemcilik, Anadolu Grubu tarafından 1969 yılında İstanbul’un Kartal ilçesinde kurulmuştur. Şirket, kırtasiye sektöründeki kaliteli ürünleriyle öğrenim süreçlerinde nesiller boyu önemli bir rol oynamıştır. Adel Kalemcilik başta kalem ürünleri olmak üzere tüm kırtasiye ürünlerinin üretimini gerçekleştirmektedir. Şirketin kurşun kalem, pastel boya, silgi, kalemtıraş, parmak boyaları, oyun hamurları ve daha pek çok çeşit içeren geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

2015 yılında Kocaeli’nin Çayırova ilçesindeki 36 bin metrekarelik üretim tesisiyle kapasitesini artıran Adel Kalemcilik, 40’tan fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Faber-Castell iş birliğiyle güçlenen şirket, aynı zamanda Graf von Faber-Castell, Adel, Adeland, Atlas, Max ve Citizen gibi kırtasiye markalarının da üretimini yapmaktadır. Playgro, TRT Çocuk ve Suluban başta olmak üzere dünyanın önde gelen lisanslı markalarının oyuncak ürünlerini de pazarlamaktadır.

Ürün güvenliği ve kalitesine büyük önem veren şirketin, yılda ortalama 10 bin ürün güvenliği ve 30 bin kalite testi gerçekleştirdiği bilinmektedir. Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi A.Ş., Covid-19 pandemisi süresince sergilediği örnek yaklaşımla Türk Standartları Enstitüsü (TSE)’den “Güvenli Üretim Belgesi” alan ilk kırtasiye şirketi olmuştur.

Adel Kalemcilik Ticaret ve Sanayi A.Ş., 06.06.1996 tarihinde hisse başına 0,02 TL fiyatla halka arz olmuştur. Şirket, ADEL hisse koduyla Borsa İstanbul (BİST)’da işlem görmektedir. Şirket hisseleri Borsa İstanbul’un farklı endekslerinde bulunmaktadır. Bu endeksler arasında BİST Tüm-100, BİST Ana, BİST Tüm, BİST Sınai ve Bist İstanbul yer almaktadır.

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Nasıl ADEL hissesi alabilirim?

App Store ya da Google Play'den Midas uygulamasını indirerek dakikalar içinde Midas yatırım hesabını açabilirsin. Daha sonra Arama kısmına ADEL yazarak hissenin detay sayfasına gidip kolayca ADEL KALEMCILIK TICARET VE SANAYI A.S. hissesi alabilirsin.
ADEL yorumları ve şirket gelişmeleri hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsan buradan Midas’ın Kulaklarını ziyaret edebilir ve güncel borsa haberlerini keşfedebilirsin.
Midas’ta hesap açabilmek için App Store’da veya Google Play’de yer alan Midas mobil uygulamasını indirmen gerekir. Mobil uygulamamızı indirdiğinde hesap açılışını kolayca tamamlayabilirsin.
Google Play ya da App Store’dan Midas uygulamasını indirip dakikalar içinde yatırım hesabını açarak canlı ve doğru veriye ücretsiz ulaşabilirsin.

Aracılık hizmetleri, Sermaye Piyasası tarafından yetkilendirilen, lisanslı Midas Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla sunulmaktadır. BIST isim ve logosu ‘Koruma Marka Belgesi’ altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST piyasalarında oluşan tüm verilere ait telif hakları tamamen BIST’e ait olup bu veriler tekrar yayınlanamaz. Pay Piyasası verileri BIST kaynaklı en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. Borsa İstanbul seans saatleri içerisinde veriler temin edilmekte olup Borsa İstanbul’un kapalı olduğu gün ve saatlerde son işlem gününün kapanış verisi yansıtılmaktadır. Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değil sadece genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Finansal veriler Foreks A.Ş. tarafından sağlanmaktadır. Midas, yayınlanan verilerin doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Hesaplamalarda kullanılan verilerin ve hesaplanan değişkenlerin doğruluğu garanti edilemez. Yapılacak filtremeler sonucu ulaşılacak sonuçlar herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu sonuçlara dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Hesaplamalarda veya teknoloji farklılıkları nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan, veri yayınında oluşabilecek aksaklıklardan, verinin eksik ve yanlış yayınlanmasından meydana gelebilecek herhangi bir zarardan Midas fumlu değildir.