Borsa Yorumları

Yüksek Momentum ve Sağlam Bilançolara Sahip 8 Hisse

Mart 22, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Yüksek Momentum ve Sağlam Bilançolara Sahip 8 Hisse

Piper Sandler’a göre, S&P 500 yeni rekorlara ulaşsa bile, yüksek serbest nakit akışı getirisi ve büyüme alanı olan momentum hisseler için fırsatlar devam ediyor.

Çarşamba günü üç büyük ortalama için büyük bir gündü; S&P 500, Nasdaq ve Dow Jones, Fed’in 2024 için üç faiz indiriminin hâlâ masada olduğunu belirtmesinin ardından rekorlarla kapandı.

Piper Sandler baş yatırım stratejisti Michael Kantrowitz, “Yüksek momentumlu hisseleri çevreleyen çok sayıda yatırımcı endişesi olsa da, bu hisselerin büyük bir kısmı adeta bir değer kovasındadır! Mevcut momentum görünümü, 1999/2000’de gördüğümüzden çok daha güçlü temellere sahip ve biz hâlâ yukarı yönlü hareket için alan olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullanıyor.

Stratejist, teknoloji ve yapay zekâ ile ilişkili isimlerin günümüzün momentum yatırımına öncülük ettiğine dair yaygın bir yanlış kanı olduğunu ancak durumun böyle olmadığını da sözlerine ekledi. 

Ayrıca Kantrowitz, yüksek kaliteli hisseleri veya yüksek serbest nakit akışı getirisine sahip isimleri 2024 için “sahip olunması gereken” bir faktör olarak vurguladı:

Serbest nakit akışı getirisi, kaliteyi değerleme ile birleştiren bir faktördür. Bu faktör, döngünün çoğunluğu boyunca işe yarama eğilimindedir ve on yıllar boyunca en iyi performans gösteren faktörlerden biridir.

Salı günkü notunda Kantrowitz, S&P 1500’de 52 haftalık getirilerine göre güçlü bir momentuma sahip ve yüksek serbest nakit akışı getirisi olan hisselerden oluşan bir sepet paylaştı:

  • Gap (GPS)
  • Wells Fargo (WFC)
  • Cigna Group (CI)
  • Coca-Cola Consolidated (COKE)
  • Marathon Petroleum (MPC)
  • Park Hotels & Resorts (PK)
  • Vistra (VST)
  • American Eagle Outfitters (AEO)

👖 2024’te şimdiye kadar yaklaşık 30% ralli yapan Gap, Kantrowitz tarafından öne çıkarılan bir isimdi. Giyim perakendecisi, 10,8% serbest nakit akışı getirisine sahip. Geçtiğimiz ay JPMorgan, pazarlama, envanter ve ürün çeşitliliğindeki gücün altını çizerek Gap’in notunu “NÖTR” seviyesine yükseltmişti. 

🧑‍⚕️ Listedeki bir diğer isim ise bu yıl 18% yükselen Cigna. Sağlık sigortası devinin serbest nakit akışı getirisi 9,1% seviyesinde. Bu ayın başlarında Barclays, Cigna’yı “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu ve 393 dolar hedef fiyatıyla izlemeye başladı. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti