Borsa Haberleri

Yeo Teknoloji (YEOTK), Ratio Enerji’nin 5%’lik Hissesine Ortak Oluyor

January 29, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Yeo Teknoloji (YEOTK), Ratio Enerji’nin 5%’lik Hissesine Ortak Oluyor

Yeo Teknoloji (YEOTK), enerji sistemleri üzerinde yazılım geliştiren Ratio Enerji’nin 5%’ine ortak olunması konusunda anlaşmaya varıldığını KAP’a bildirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre Ratio Enerji’nin yazılımlarının Yeo Teknoloji bünyesindeki Reap Batarya’nın üreteceği enerji depolama sistemlerinde kullanılacak. Söz konusu adımla bataryanın, yüksek verim, güvenli, uzun ömürlü ve maksimum karlı olarak hizmet sunması hedefleniyor.

Yapılan KAP açıklamasında söz konusu işe ilişkin olarak “Grubumuzun enerji ekosisteminde stratejik ve karlı büyümesine katkı sağlanması beklenmektedir” ifadeleri yer aldı.

Ratio Enerji Ne İş Yapıyor?

Ratio Enerji 2019 yılından beri yurt içi ve yurt dışında enerji depolama yönetimi, enerji fizibilitesi ve enerji piyasası ticaret optimizasyonu yazılımları geliştiriyor.

Hali hazırda Ratio Enerji, Yapay-Zeka destekli Enerji Depolama Yönetim Sistemi (RatioEMS) ve Enerji Yatırımları Fizibilitesi (RatioSIM) ürünleri ile enerji sektörüne hizmet sağlamaktadır.

Yeo Teknoloji (YEOTK), Ratio Enerji'nin 5%'lik Hissesine Ortak Oluyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP