ABD Borsası Notları

Yatırımcıların Dikkati Ekonomik Takvimde

Yatırımcıların Dikkati Ekonomik Takvimde
Google News Icon Takip Et

Haftaya düşük iştahla başlayan ABD hisse senedi endeksleri üst üste üçüncü işlem gününe de düşüşle başlıyor. Yatırımcılar yarın açıklanacak ve Fed’in enflasyon göstergesi olarak izlediği Çekirdek Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) verisi öncesinde oldukça temkinli davranıyor. Yarın açıklanacak verinin beklenti üstünde gelmesi ise riskli varlıklardan çıkışların hızlanabilmesine ve Fed’in Haziran toplantısında da faizleri sabit tutma ihtimalinin kuvvetlenmesine neden olabilir. 

Diğer yandan bugün takip edilen ABD öncü büyüme verisi 3,2% ile ekonomistlerin 3,3% olan beklentisinin altında kaldı. Üçüncü çeyrekte 4,9% büyüme gösteren ABD ekonomisinin büyüme hızının yavaşladığı belirtilebilir.

Hacme Göre Güne En Hareketli Başlayan Hisseler

🔊 SOUN – SoundHound AI

🚗 TSLA – Tesla

🖥️ NVDA – Nvidia 

💰 COIN – Coinbase Global

🌐 IXHL – Incannex Healthcare Ltd.

🍔 BYND – Beyond Meat

🔬 NVAX – Novavax

🧬 APLT – Applied Therapeutics

📚 IQ – iQIYI

📱 AAPL – Apple

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Nasdaq