Al Sinyali Veren Hisseler

Wolfe Research’ün 2024’te Uzun Vadeli Yatırım İçin “AL” Dediği Hisseler

Aralık 8, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Wolfe Research’ün 2024’te Uzun Vadeli Yatırım İçin “AL” Dediği Hisseler

Borsalar, geçen yıl oldukça kötü günler geçiren ancak bu yıl yeniden toparlanarak ivmelerini oldukça hızlandıran teknoloji hisseleri sayesinde güçlü bir rallinin tadını çıkardı. 

Bu teknoloji rallisine tahmin edersin ki Apple, Nvidia, Microsoft, Amazon, Meta Platforms, Alphabet ve Tesla’dan oluşan Muhteşem Yedili hisseleri öncülük etti. Bu isimler, dördüncü çeyrek ve 2023’ü artıda tamamlama yolunda yükselmeye devam ediyor. 

🚀 Endeks tarafında ise S&P 500, Dow Jones ve Nasdaq, 2023’te şimdiye kadar 18%, 9% ve 35% değer kazandı. 

Ancak bu güçlü performansta teknoloji ve iletişim sektörü yıldız öğrenciler olurken, başta kamu hizmetleri ve enerji olmak üzere diğer sektörler geride kaldı. Tabii bir yandan da teknoloji hisseleri 2023’te yüksek kazançlar elde ettiler diye bu performansın gelecek yıl devam edeceğinin garantisi yok. 

Wolfe Research kidemli stratejisti Chris Senyek, “Son 21 yılda, performans açısından geride kalan şirketler, sonraki çeyrek dönemde yüksek bir ivme yakalama eğiliminde oldu.” diyen Goldman Sachs analisti Deep Mehta’ya katılıyor. 

Hatta Senyek, önümüzdeki yılda şimdiye kadar 2023’te performans açısından geride kalan hisseleri tercih edeceğini belirtiyor:

Genel konsensüsten en farklılaştığımız görüşümüz, Muhteşem Yedili hisselerinin önümüzdeki yıl S&P 500’ün diğer 493 hissesinden daha kötü bir performans geçireceği beklentimiz.”

👀 Senyek diğer 493 hisse arasında daha ucuz bir değerleme ile işlem gören ve analistlerden daha az “AL” notuna sahip, “pek sevilmeyen” bazı hisselere dikakt çekiyor. İşte o isimlerden bazıları:

  • Principal Financial Group (PFG
  • 3M (MMM)
  • Paccar (PCAR
  • Southwest Airlines (LUV)
  • Walgreens Boots Alliance (WBA)
  • Mosaic (MOS)
  • HP (HPQ)
  • General Mills (GIS)
  • Best Buy (BBY)
  • Paramount Global (PARA)

Ocak ayından bu yana 12% düşüş gösteren 3M’i izleyen hiçbir analist hisse için “AL” değerlendirmesi vermemiş. Ancak bu ayın başlarında Barclays, gelir görünümünde bir toparlanma gördüğü için şirketin “DÜŞÜK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti. 

Barclays analisti Julian Mitchell, “Marj genişlemesi şirketin güncel maliyet kısma planları sebebiyle ortalamanın üstüne çıkabilir.” yorumunu yaptı. 

Southwest Airlines da tek bir analistten “AL” notuna sahip hisse. Şirket şimdiye kadar 22% değer kaybetti ve Melius Research kasım ayında şirketin “TUT” notunu “SAT” seviyesine düşürdü. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti