Borsa Yorumları

Wells Fargo’nun 2. Çeyrekte “AL” Dediği Hisseler

Nisan 3, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Wells Fargo’nun 2. Çeyrekte “AL” Dediği Hisseler

Yılın ilk üç ayı göz açıp kapayıncaya kadar geçerken, ikinci çeyrek de hız kesmeden başladı ve Wells Fargo, bu dönemde yatırımcı getirilerini en üst düzeye çıkarabilecek favori hisselerini açıkladı. 

Hisseler, yapay zekânın poster çocuğu Nvidia (NVDA) etrafında devam eden heyecan ve 2024’ün ilerleyen dönemlerinde Fed’in faiz indirimine gideceği beklentileriyle yıla güçlü bir başlangıç yaptı. 

Bu hamleler, S&P 500’ü 2019’dan bu yana en iyi ilk çeyrek performansına taşırken, diğer endeksler de rekor seviyelere ulaştı. Dahası, Wall Street’e göre bu performans önümüzdeki günlerde de hız kaybedecek gibi görünmüyor. 

Dilersen lafı daha fazla uzatmadan Wells Fargo’nun ikinci çeyrek için önerdiği favori hisselerini birlikte inceleyelim: 

  • Amazon (AMZN)
  • Citigroup (C)
  • Devon Energy (DVN)
  • Insmed (INSM)
  • Starbucks (SBUX)
  • Tesla (TSLA)

🛒 Amazon’u “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞIKLI”  taktiksel bir fikir olarak değerlendiren Wells Fargo, e-ticaret devinin hizmetlerindeki ücret yapısının maliyet tasarrufu sağlayabilecek şekilde yenilenmesine atıfta bulundu.

Analist Ken Gawrelski bu yeniden yapılandırmayı, şirketin Kuzey Amerika’daki perakende işi için yıllık 5,2 milyar dolar işletme geliri sağlayabilecek “perakende marjı genişlemesinin bir sonraki ayağı” olarak nitelendirdi.

Teknoloji şirketlerindeki güçlü performansa paralel olarak Amazon hisseleri bu yıl yaklaşık 19% yükseldi. Wells Fargo’nun 211 dolarlık hedef fiyatı, hissenin dünkü kapanışına göre yaklaşık 17% artış anlamına geliyor.

💊 Insmed, bankanın seçimleri arasında en fazla yükseliş potansiyeli sunuyor: Wells Fargo’nun 55 dolarlık hedef fiyatı, hisselerin önümüzdeki 12 ay içinde iki katından fazla artabileceğini ima ediyor.

Bu yukarı yönlü senaryonun temelinde, bronşektazi olarak bilinen kronik bir solunum rahatsızlığını tedavi etmek için brensocatib ilacının kullanımına ilişkin yaklaşan sonuçlar ve doktorların ilacı reçete edeceğine dair bir beklenti yatıyor.

Analist Tiago Fauth, bu yıl yaklaşık 14% değer kaybeden şirket için “INSM’nin ikinci çeyrekte Brenso sonuçlarına göre kapsamımızdaki en cazip risk/ödülden birine sahip olduğuna inanmaya devam ediyoruz.” diyor. 

☕ Starbucks da Wells Fargo’ya göre yeni çeyrek için bir başka güçlü isim. Yıla zor bir başlangıç yapan ve hisseleri yaklaşık 5% düşen kahve zinciri için Wells Fargo yaklaşık 15%’lik bir artış öngörüyor.

Analist Zack Fadem, mali ikinci çeyrek kazançlarının hâlihazırda düşük olan beklentiler göz önüne alındığında “olası bir takas olayı” olarak hizmet etmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca şirketin ikinci yarıda büyümeyi canlandırmak için potansiyel yolların ana hatlarını belirlemesini bekliyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC