Borsa Yorumları

Wall Street’in Kasım Favorileri: Hepsinde 20% Artış Bekleniyor

November 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Wall Street’in Kasım Favorileri: Hepsinde 20% Artış Bekleniyor

Zorlu geçen eylül ve ekimin ardından sonbaharda şu ana kadar zor zamanlardan geçen hisseler için bulutlar yakında dağılabilir. Çünkü tarih herhangi bir gösterge ise, yakında yatırımcılar rahat bir nefes alabilir.  

Kasım ayı geleneksel olarak borsa için çok güçlü bir ay olmuştur. Stock Trader’s Almanac verilerine göre S&P 500 ve Dow Jones, 1950’den bu yana kasım ayında ortalama 1,7% değer kazandı. Nasdaq ise 1971’den bu yana kasım ayında ortalama 2%’ye yakın yükseldi.

Bu heyecanlandırıcı görünüm kapsamında kasım ayına girerken Wall Street’in S&P 500 dışındaki favori hisselerini taradık. Aşağıdaki listede konsensüs 12 aylık hedef fiyatı 20% ve üzeri artış ima eden, analistlerden “AL” notuna sahip ve son üç ayda pozitifte seyreden bazı isimleri inceleyebilirsin:

  • News (NWSA)
  • Targa Resources (TRGP)
  • Halliburton (HAL)
  • Marathon Oil (MRO)
  • T-Mobile (TMUS)
  • Centene (CNC)
  • Jacobs Solutions (J)

📱 LSEG’in anketine katılan analistler, T-Mobile için ortalama 23%’lük potansiyel bir yukarı yönlü artış öngörüyor. 

Cep telefonu operatörünün hisseleri, ocak ayından bu yana 3,6% yükseldi ve son zamanlarda analistlerin beklentilerinin üzerinde gelen üçüncü çeyrek bilançolarından da destek aldı. 

⚡️ Enerji şirketi Marathon Oil de listede yer aldı. Hisse için konsensüs hedef fiyatı, MRO’nun önümüzdeki 12 ay içinde yaklaşık 24% yükselebileceğini ima ediyor.

Marathon Oil hisseleri ilkbaharın başlarında daha büyük bir geri çekilmeden sonra toparlandı ve şu anda oldukça yatay seyrediyor. Ekim ayında Morgan Stanley, hisseyi yavaşlayan, geç döngü ekonomisinin favori seçimlerinden biri olarak adlandırdı.

Wall Street’in Kasım Favorileri: Hepsinde 20% Artış Bekleniyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC