Borsa Yorumları

Wall Street’in Bilançolar Öncesi “AL” Dediği Hisseler

October 30, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Wall Street’in Bilançolar Öncesi “AL” Dediği Hisseler

Analistler, içinde bulunduğumuz bilanço sezonunda satın alınabilecek çok sayıda hisse olduğunu söylüyor.

LSEG’e göre, S&P 500’de bugüne kadar üçüncü bilançolarını açıklayan 245 şirketin 77,6%’sı analist beklentilerinin üzerinde rakamlar sundu.

Bu kapsamda bilançolarını açıklamaya hazırlanan şirketler arasında analistlerin yatırımcılara tavsiye ettiği hisseleri taradık. Dilersen bu hisselere ve analist yorumlarına birlikte bakalım:

📺 Roku (ROKU): Evercore ISI analisti Shweta Khajuria, bu hafta başında medya şirketi hisselerinin son üç ayda 17% düştüğünü ancak yatırımcıların buna aldanmaması gerektiğini söyledi.

1 Kasım’da bilançosunu açıklayacak şirkete yönelik tahminlerin yükselmeye devam ettiğini belirten Khajuria, “2024’te Roku için önümüzde potansiyel gelir büyümesi ivmesi ve anlamlı bir marj genişlemesi var.” diyor. 

Analist, Roku’nun makro ortama çok bağlı olan değişken bir hisse olduğunu kabul ediyor. Ancak bunun yatırımcıların hisseden vazgeçmesi gerektiği anlamına gelmediğini belirten Khajuria, bir atılımın çok muhtemel olduğunu da sözlerine ekledi. 

Khajuria, “Hisse başına 60 dolardan, bu ‘makro’ hissede oldukça cazip bir giriş noktası görüyoruz.” yorumunu yapıyor. 

🍪 Utz (UTZ): Stephens analisti Jim Salera’ya göre, zayıflama ilaçlarıyla ilgili endişeler nedeniyle atıştırmalıkların sonu geldiği yönündeki tahminler abartılıyor.

Salera bu hafta başında atıştırmalık markasının notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti ve yatırımcılara kasım ayı başındaki bilanço öncesinde hissedeki düşüşü satın alma tavsiyesi verdi:

Utz’un birçok coğrafyadaki yetersiz penetrasyonuna dayanarak uzun vadeli büyümeye devam etmek için hâlâ net bir yolu olduğuna inanıyoruz.

Analist, atıştırmalık kategorisinin kötüleşen makro karşısında iyi dayandığını belirterek, Utz’un ürün inovasyonunu beğendiğini ve enflasyonist güçler etkisini gösterdikçe tüketicilerin atıştırmalıklar için biraz daha fazla ödemeye istekli olduğunu düşündüğünü söyledi.

Salera, şirket hisselerinin son üç ayda yaşadığı 25%’lik gerilemenin UTZ’u daha da cazip hale getirdiğini söyledi.

🚗 Rivian (RIVN): Cantor Fitzgerald, şirketin 2024’te de güçlü talepten yararlanmaya devam etmesini bekliyor. 

Şirket, geçtiğimiz günlerde elektrikli araç üreticisinin “NÖTR” notunu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” seviyesine yükseltti.  

Rivian geçtiğimiz ay 27%, ocak ayından bu yana da 10% değer kaybetti. Ancak Cantor analistlerine göre hissenin mevcut seviyesi, “uzun vadeli yatırım ufkuna sahip ve volatiliteyi göze alabilen yatırımcılar için iyi bir giriş noktası.”

Wall Street’in Bilançolar Öncesi “AL” Dediği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC