Borsa Yorumları

Wall Street: Bu Hisseler Bilançolardan Destek Bulacak

October 23, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Wall Street: Bu Hisseler Bilançolardan Destek Bulacak

Bilanço sezonu tüm hızıyla devam ediyor ve Wall Street analistleri, çeyrek rakamlarını henüz açıklamayan ancak bilançolarla ivme kazanmak için iyi konumlanmış bir dizi hisse öneriyor.

Bu şirketler tüm silindirleri ateşliyor ve bu da hisselerinin daha da yükselmek için oldukça alana sahip olduğuna işaret ediyor. 

Bu isimleri detaylı bir şekilde inceleyelim:

  • Nvidia (NVDA)
  • Dover (DOV)
  • Arista Networks (ANET)
  • Xcel Energy (XEL)
  • Pfizer (PFE)
  • Costco (COST)

🏭 Oppenheimer, endüstriyel ürünler üreticisi Dover’ın hisselerinin ekim ayında yaklaşık 3,5% düştüğünü ancak göz ardı edilemeyecek kadar cazip olduğunu düşünüyor. 

Analist Bryan Blair “Dover’ın endüstriyel olmayan varlıklarını elden çıkararak ve daha düzenli bir çoklu endüstri portföyü oluşturarak yıllar içinde geçirdiği önemli dönüşümü takdir ediyoruz.” diyor. 

Analist ayrıca, Dover’ın biyofarma biriminin yeterince takdir edilmediğine inanıyor. Blair, “2024’e baktığımızda, biyofarmanın muhtemel yeniden canlanması, diğer seküler büyüme pazarlarının büyümeye devam etmesi ve 40 milyon dolardan fazla devreden tasarruf, bilanço ivmesini destekliyor.” yorumunu yapıyor. 

Oppenheimer’ın “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu koruduğu Dover’ın önümüzdeki hafta üç aylık rakamlarını açıklaması bekleniyor. 

💻 Evercore ISI’ya göre, bilgisayar ağı şirketi Arista için büyük bir çeyrek olacak. Analist Amit Daryanani ve ekibi, 30 Ekim’deki bilanço öncesinde “Arista, beklentileri aşma konusundaki geçmiş performansını sürdürecektir ve tüm yıl beklentilerinde bir artış daha görmemiz mümkün.” diyor. 

Şirket, Arista’dan gerçek bir sürpriz beklemediğini ve yatırımcıların şirketin analist günü gibi yaklaşan 2024 etkinliklerine odaklanmaları gerektiğini düşünüyor.

2024 yılında Arista için çift haneli büyümeye giden birden fazla yol görmeye devam ediyoruz ve analist günleri bu görünümü doğrulayacaktır.

Ocak ayından bu yana 53% artış gösteren Arista için Daryanani, “Başka bir atak ve yükseliş için iyi konumlanmış durumda.” yorumunu yapıyor. Analist, şirketin “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu da yineliyor. 

💼 Bank of America, kamu hizmeti şirketi Excel Energy’nin büyüme beklentilerinin şu anda göz ardı edilemeyecek kadar cazip olduğuna inanıyor. 

Şirketin 27 Ekim’deki bilançosu öncesinde hissenin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine taşıyan ve hedef fiyatını da 58 dolardan 66 dolara yükselten analist Julien Dumoulin-Smith, “Faiz oranı ve enflasyonist baskılar nedeniyle şirketlerin büyük ölçüde savunmaya geçtiği bir sektörde, XEL’in yükselen büyüme hikayesi daha da cazip geliyor.” diyor. 

Wall Street: Bu Hisseler Bilançolardan Destek Bulacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC