Borsa Yorumları

Wall Street Borsanın Çalkantılı Dönemlerinde Bu Hisseleri Öneriyor

September 26, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Wall Street Borsanın Çalkantılı Dönemlerinde Bu Hisseleri Öneriyor

Wall Street, hisse piyasaları satış havasına girmişken ve ufukta bir istikrar belirtisi yokken, istikrarlı performans sunabilecek, gelir sağlayabilecek ve olası bir gerilemeye karşı koyabilecek seçkin hisseler belirlemiş.

FED, eylül ayındaki toplantısında faiz artırımına gitmemeyi tercih etmesine rağmen, gelecek yıl daha önce beklenilenden daha az faiz indirimi sinyali verdi. Wall Street büyük ölçüde toplantı çıktılarından ve FED Başkanı Jerome Powell’ın yorumlarından daha uzun süre daha yüksek faiz oranları sonucunu yorumladı. 

Ayrıca Powell, FED’in yıl sonundan önce bir faiz artırımı daha öngördüğünü de sözlerine ekledi. Hisseler tarafında ise borsalar tarihsel olarak cansız bir dönem olan eylül ayını, işlemlerin son haftasında kayıplarla bitirmeye hazırlanıyor. 

Bu çerçevede, aşağıda Wall Street’in piyasalardaki mevcut volatiliteye karşı önerdiği hisseleri inceleyebilirsin:

  • Hasbro (HAS)
  • Bunge (BG)
  • Mcdonald’s (MCD)
  • Mondelez International (MDLZ)
  • Medtronic (MDT)
  • Avalonbay Communities (AVB)
  • Invitation Homes (INVH)
  • Cincinnati Financial (CINF)
  • Iron Mountain (IRM)
  • Kroger (KR)

🛒 Ocak ayından bu yana yalnızca 2,4% değer kazansa da konsensüs analist hedef fiyatları, Kroger hisselerinde 10% artış daha öngörüyor. 

LSEG’e göre 8 Eylül’de şirket, hisse başına 0,96 dolar seviyesinde ikinci çeyrek kârı açıkladı ve hisse başına 0,91 dolarlık ortalama analist tahminini aştı. Ancak Kroger’in 33,85 milyar dolarlık geliri, 34,13 milyar dolarlık beklentilerin altında kaldı.

Enflasyonun yavaşlama hızının Kroger’in satış büyümesi üzerinde baskı yaratması bekleniyor ancak şirket 2023 geneline yönelik görünümünü korudu.

🍔 Fast-food devi McDonald’s hisseleri yıl başından bu yana yaklaşık 3% değer kazandı. Ortalama analist hedef fiyatları, McDonald’s hisseleri için mevcut seviyelerine göre 21% artış ima ediyor.

Şirket kısa süre önce yeni franchise alanlar için telif ücretlerini 4%’ten 5%’e yükseltti. Bu, 30 yılı aşkın süredir bu ücret yapısında yapılan ilk değişiklik oldu.

Wall Street Borsanın Çalkantılı Dönemlerinde Bu Hisseleri Öneriyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC