Al Sinyali Veren Hisseler

Wall Street Analistlerinin “AL” Dediği 3 Temettü Hissesi

January 30, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Wall Street Analistlerinin “AL” Dediği 3 Temettü Hissesi

Küresel merkez bankalarının faiz kararları, jeopolitik gerilimler gibi yatırımcıları endişelendiren gelişmelerle birlikte piyasalarda da bi’ belirsizlik havası var.

Hâl böyleyken Wall Street analistlerine göre yatırımcılar da bu tarz belirsiz zamanlarda, istikrarlı bir geliş akışı yaratmak için portföylerine cazip temettü hisseleri eklemeyi düşünebilir.

Doğru temettü hissesi seçmenin püf noktalarından biri de şirketlerin temettü ödemelerini ne kadar sürdürebildiğine ve temettü verimine bakmak. Bazı Wall Street analistlerine göre de burada kazanç getirme potansiyeli olan 3 adet temettü hissesi var: 

  • Brookfield Infrastructure Partners (BIP)
  • KeyCorp (KEY)
  • OneMain Holdings (OMF)

🎯 Brookfield Infrastructure Partners

Brookfield Infrastructure Partners, kamu hizmetleri, ulaşım ve veri sektörlerinde çeşitlendirilmiş bir varlık portföyü işletiyor. Brookfield, 29 Aralık 2023’te hisse başına 0,3825 dolar temettü dağıttı ve bu, bir önceki yıla göre 6%’lık bir artışı yansıtıyor. Şirket, yıllık bazda ise 4,9% temettü verimine sahip. 

Bu ayın başlarında BMO Capital analisti Devin Dodge; Brookfield hissesine yönelik “AL” notunu yineledi ve hedef fiyat tahminini 38 dolardan 40 dolara yükseltti. 

Dodge, şirketin operasyonlardan elde ettiği fonlarda cazip bir artış bekliyor çünkü temel büyüme faktörlerinin bu yıl bir artış yaratabileceğini düşünüyor.

Dodge ayrıca Brookfield’ın, şirketin hedeflediği 12% ile 15% aralığının üzerinde getiri sağlaması beklenen yeni yatırım fırsatlarından oluşan sağlam bir portföye sahip olduğunu da vurguladı. 

🎯 KeyCorp

Analistlerin radarındaki bir sonraki isim ise 2023 dördüncü çeyrek bilançosunu henüz yeni açıklayan KeyCorp. Şirket ayrıca 15 Mart’ta hisse başına 0,205 dolar temettü dağıtacağını da açıkladı. 

RBC Capital analisti Gerard Cassidy, KeyCorp’un hisse başına kazancının kendi beklentilerinin yanı sıra konsensüsü de aştığını belirtti. Cassidy, KeyCorp hissesine yönelik “AL” notunu yineledi ve hedef fiyat tahminini 13 dolardan 15 dolara yükseltti. 

Analist, hisseye yönelik risklerden de bahsetti ve bankanın net faiz geliri yönlendirmesinin tutarsız olduğunu, bu durumun da hissede bir dalgalanmayı tetiklediğini belirtti. 

Cassidy ayrıca KeyCorp’un sermayesinin 2023’ün dördüncü çeyreğinde güçlü kaldığını, tahmin edilen birinci kademe sermaye oranının 2023’ün üçüncü çeyreğindeki 9,8%’den ve 2022’nin aynı çeyreğindeki 9,1%’den 10%’a yükseldiğini de belirtti.

Cassidy şirkete yönelik, “Son olarak KeyCorp iyi bir sermayeye sahip bir şirket. Bu yılın sonlarında ve 2025’te daha yüksek seviyelerde sermaye getirisi de bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

🎯 OneMain Holdings

Analistlerin önerdiği son hisse ise finansal hizmetler sunan OneMain Holdings yer alıyor. Üç ayda bir hisse başına 1 dolarlık temettü ödemesi yapan OneMain Holdings, yatırımcılara 8%’i aşan cazip bir getiri sunuyor.

Deutsche Bank analisti Mark DeVries, şirketin dirençli iş modeline atıfta bulunarak OneMain Holdings hisselerine yönelik “AL” notu ve 68 dolarlık bir hedef fiyat tahmininde bulunuyor. 

DeVries, “İşsizliğin artması durumunda grup baskı altına girebilirken, kazanç gücünün ve mevcut daha zengin temettü getirilerinden birinin iyi durumda kalması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Analist, yüksek temettü getirisi ödemesine rağmen OneMain’in hâlâ fazla nakit ürettiğini ve yakın zamanda duyurulan Foursight Capital anlaşması gibi daha küçük şirketlerin satın alınmasını düşündüğünü de vurguladı.

Wall Street Analistlerinin "AL" Dediği 3 Temettü Hissesi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC