Borsa Haberleri

Vestel’den Hollanda’daki Rekabet Davasına İlişkin Açıklama

Vestel’den Hollanda’daki Rekabet Davasına İlişkin Açıklama
Google News Icon Takip Et

Vestel Elektronik (VESTL), Hollanda’da Samsung, G grubu şirketleri, Technicolr S.A, TTD International S.A.S. ve TDP SP. Z.O.O.’ya açtığı ve Hollanda Bölge Mahkemesinde görülüp kısmen kabulüne karar verilen rekabet davası hakkında açıklama yaptı.

Geçtiğimiz hafta duyurulan açıklamada bölge mahkemesinin davanın kısmen kabulüne karar verdiği ve Vestel’in 684 milyon 400 bin avro tutarında tazminat ödemesi almaya hak kazandığı açıklanmıştı.

İlgili İçeriğe Buradan Ulaşabilirsin.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamaya göre söz konusu kararın kesin olmadığı ve verilen karara karşı hem davacılar hem de davalılar yönünden itiraz yolunun açık olduğu ifade edildi.

Ek olarak, TTD International S.A.S ve TDP SP. Z.O.O. şirketleri aleyhine çıkan tazminatın tahsili için ayrı bir süreç bulunduğu ifade edilen açıklamada şöyle denildi:

“Söz konusu şirketlerle ilgili mal varlığı araştırması başlatılmış olup, yasal takip sürecine geçilecektir. Bu şirketler yurt dışında mukim olduğu için, söz konusu takip sürecinin başlatılması ve neticelendirilmesi belirli bir süre alabilecektir. Bu iki şirketin söz konusu tutarı ödeme güçlerinin olup olmadığı ve dolayısıyla, yasal takip süreci kapsamında herhangi bir tahsilat yapılıp yapılamayacağı konusundaki gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır”

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP