Borsa Haberleri

Vestel (VESTL) Neden Tavan Yaptı?

February 6, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Vestel (VESTL) Neden Tavan Yaptı?

Vestel Elektronik (VESTL), Hollanda’da rekabet hukuku kaynaklı tazminat davasının kısmen kabulüne karar verildiğini açıkladı. Kararın ardından VESTL hisseleri borsada tavan yaptı.

Vestel’den KAP’a yapılan açıklamaya göre şirketin Hollanda’da Samsung, G grubu şirketleri, Technicolr S.A, TTD International S.A.S. ve TDP SP. Z.O.O.’ya açtığı ve Doğu Brabant Bölge Mahkemesi nezdinde görülen rekabet hukuku kaynaklı toplam 2 milyar 53 milyon 200 bin euro tutarlı tazminat davasında, davanın kısmen kabulüne, kısmen reddine karar verildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada TTD International S.A.S. ve TDP SP. Z.O.O’nun şirket lehine 684 milyon 400 bin euro tutarında tazminat ödemesine hükmedildiği ifade edilerek “Diğer davalılar yönünden ise dava reddedilmiştir. Hollanda ilk derece mahkemesinin kararı ve kararda belirtilen tutarlar henüz kesinleşmemiş olup, dava taraflarının karara itiraz hakları mevcuttur. Şirketimizce kararın aleyhe hükmedilen kısmıyla ilgili itiraz hakkımız yasal süresi içerisinde kullanılacaktır” denildi.

Hisseleri Tavan Yaptı

Vestel, hisseleri bu gelişmelerin etkisiyle bugün borsada 9,96% artış ve 72,30 lirayla tavan seviyeden işlem görüyor.

Vestel (VESTL) Neden Tavan Yaptı?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP