Borsa Yorumları

UBS Açıkladı: 2024’ün Favori Hisseleri

December 21, 2023 • 3 dakika okuma süresi
UBS Açıkladı: 2024’ün Favori Hisseleri

Yeni yıl yaklaşırken UBS analistleri 2024’te yatırımcılarla en beğendikleri hisseleri paylaştı.

Borsalar, Fed’in 2024’te üç faiz indirimi beklediğine dair iyimserlikle desteklenerek 2023’ün sonlarına doğru artıda seyrediyor. Öte yandan Hazine tahvili getirileri de gözle görülür bir şekilde düşüyor.

Bu durum UBS’e göre hisseler için iyiye işaret olmaya devam edecek. Geçtiğimiz hafta Dow Jones 37.000 seviyesinin üzerinde rekor bir düzeyde kapandı.

2024’e doğru, yatırımcıların değerlendirmeleri gerektiğini düşündükleri isimleri açıklayan UBS analistleri “Analistlerimizin fikir birliğine karşı farklı bir görüşe sahip olduğuna inandığımız ve ilginç veya özel veri kaynaklarına sahip olduğumuz hisselere odaklandık.” diyor. 

⚡️ İşte bankanın listesinde yer alan 10 isim:

  • Boeing (BA)
  • Chevron (CVX)
  • Coca-Cola (KO)
  • Domino’s Pizza (DPZ)
  • Gitlab (GTLB)
  • Merck (MRK)
  • Meta Platforms (META)
  • Micron Technology (MU)
  • Ulta Beauty (ULTA)
  • Visa (V

✈️ Havacılık ve savunma şirketi Boeing analistlerin beğendiği isimlerden. Hisse bu yıl 38% değer kazandı ve UBS, pazartesi günkü kapanışa göre BA’da önümüzdeki 12 ayda 21% artış öngörüyor.

Hisseyi “AL” olarak değerlendiren analist Gavin Parsons, “Uçağa yönelik talep zemini güçlü” diyor ve Boeing’in 10 milyar dolarlık serbest nakit akışı hedefinin “birkaç yıllık büyümenin ötesinde” olumlu yönde olduğunu düşünüyor.

Diğer Wall Street şirketleri de benzer şekilde Boeing konusunda boğa (artış beklentisi) konumunda. Bu ayın başlarında Deutsche Bank, Boeing’in “AL” notunu yinelerken, William Blair de hisseyi “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notuyla izlemeye başladı.

🍕 Ocak ayından bu yana 17% yükselen Domino’s Pizza da en iyi hisselerden biri olarak seçildi ve UBS analisti Dennis Geiger, hissenin önümüzdeki 12 ayda 12% yükselebileceğini tahmin ediyor:

DPZ’nin restoran alanında en cazip fırsatlardan birini temsil ettiğine inanmaya devam ediyoruz. Şirketin ayrıca; sektör yavaşlasa bile satış büyümesini hızlandırmak, hâlâ gücünü koruyan katalizörleri ve uzun vadeli büyüme hedeflerinin ulaşılabilirliği gibi avantajları da var.

Hisseye “AL” notu veren analist, Domino’s’un zincir mağaza satışlarını da 2025’ten 2027’ye kadar 3% artırabileceğini öngörüyor.

Öte yandan Oppenheimer da Domino’s Pizza’nın “mükemmel 2024 görünümüne” atıfta bulunarak hisseyi en iyi seçimlerden biri olarak nitelendirdi.

📱 Banka, listesinde yer alan Meta’nın da mevcut seviyesinden 23% toparlanabileceğini düşünüyor. Muhteşem Yedili’den biri olarak anılan teknoloji şirketinin hissesi, 2023’te hâlihazırda 190%’lık bir rallinin tadını çıkardı. 

Analist Lloyd Walmsley, piyasa değeri yüksek (mega cap) teknoloji devinin çift haneli gelir büyümesini sürdürmeye devam edebileceğini düşünüyor ve “Meta’nın yeni üretici yapay zekâ sohbet robotu alanında para kazanma fırsatının önemli olduğunu ve yeterince takdir edilmediğini görüyoruz.” diyor. 

UBS Açıkladı: 2024’ün Favori Hisseleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC