Borsa Yorumları

Steven Cohen’den David Tepper’a, Yatırımcıların Güncellenen Portföyleri

May 16, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Steven Cohen’den David Tepper’a, Yatırımcıların Güncellenen Portföyleri

Birçok varlık yönetimi şirketi ve holding, ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’na (SEC) sunulan ve 100 milyon doların üzerinde varlık yönetimine sahip kuruluşların özsermaye varlıklarının listelendiği 13F belgelerini güncelledi. 

Aralarında Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway’i ve Michael Burry’nin Scion Asset Management’ının da bulunduğu devlerin yanı sıra birçok şirket bazı hisselerini tamamen elden çıkarırken, portföylerine yeni hisseler de kattı. 

Buffett ve Burry’nin portföy güncellemelerini Efsane Yatırımcılar Portföylerini Güncelledi: Kim, Ne Alıp Sattı? başlıklı içeriğimizde incelemiştik. Dilersen bir de diğer yatırımcıların portföy güncellemelerine bakalım. 

🍀 Point72 Asset Management: New York Mets’in sahibi olarak da bilinen yatırımcı Steven Cohen’in Point72’si, birinci çeyrekte Airbnb (BNB), Tesla (TSLA), Uber Technologies (UBER) ve Halliburton (HAL) hisselerinin tamamını sattı. 

Şirket, aynı dönemde AT&T (T), Intel (INTC), Walmart (WMT), AbbVie (ABBV) ve Nvidia (NVDA) hisseleri satın alarak portföyüne bu şirketleri ekledi. 

Öte yandan sahip olduğu Alphabet (GOOGL) hisselerini 1,16 milyondan 3,3 milyona ve Shell (SHEL) hisselerini de 527,4 binden 3,3 milyona çıkaran Point72, Amazon (AMZN) hisselerini 5 milyondan 4 milyona, PayPal (PYPL) hisselerini 2,6 milyondan 296,6 bine ve Visa (V) hisselerini 1,5 milyondan 605,4 bine düşürdü. 

🍄 Third Point: Ünlü yatırımcı Daniel Loeb’in yaklaşık 30 yıl önce kurduğu hedge fonu Third Point, yılın ilk çeyreğinde portföyüne 4,75 milyon hisseyle Alphabet, 1,33 milyon hisseyle Alibaba (BABA), 1 milyon hisseyle Advanced Micro Devices (AMD), 1,20 milyon hisseyle Micron Technology (MU) ve 800 bin hisseyle Salesforce’u (CRM) ekledi. 

Şirket, aynı dönemde sahip olduğu SentinelOne (S), Fidelity National Information Services (FIS) ve Walt Disney (DIS) hisselerinin tümünü elden çıkardı. Ayrıca Third Point, Dupont De Nemours (DD) hisselerinin sayısını 3 milyondan 4 milyona, Hertz Global (HTZ) hisse sayısını da 5,35 milyondan 6,35 milyona yükseltti. 

🌊 Appaloosa: ABD futbolu takımı Carolina Panthers’ın sahibi olarak da bilinen David Tepper’ın Appaloosa’sı, yılın ilk üç aylık diliminde 350 bin Fedex (FDX), 150 bin Nvidia ve 150 bin Tesla hissesi satın alarak bu şirketleri portföyüne kattı. 

Şirket aynı dönemde sahip olduğu Uber hissesi sayısını 6 milyondan 1,2 milyona, Macy’s (M) hisselerini 6 milyondan 5,95 milyona, Amazon hisselerini 2 milyondan 1,5 milyona, Alphabet hisselerini 2,11 milyondan 2 milyona ve Amazon hisselerini de 2 milyondan 1,5 milyona düşürdü. Öte yandan, Appaloosa Constellation Energy (CEG) ve Salesforce hisselerini sırasıyla 2 milyondan 2,4 milyona ve 290 binden 300 bine çıkardı. 

⛳️ Soroban Capital Partners: Soroban Capital, ilk çeyrekte Black Knight (BKI) ve Mastercard (MA) hisselerini portföyüne eklerken, Amazon, Analog Devices (ADI) ve Suncor Energy (SU) hisselerini portföyünden çıkardı. 

Şirket sahip olduğu Alphabet hisselerini 240 binden 1,6 milyona, Union Pacific (UNP) hisselerini de 4,7 milyondan 8,3 milyona çıkardı. Ayrıca Soroban, Nutrien (NTR) hisselerini 1,2 milyondan 491,4 bine, Visa hisselerini 1,7 milyondan 1,28 milyona, Canadian Natural Resources (CNQ) hisselerini 3,17 milyondan 1,15 milyona ve Mosaic (MOS) 6,9 milyondan 2,4 milyona düşürdü. 

Steven Cohen’den David Tepper’a, Yatırımcıların Güncellenen Portföyleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha, Seeking Alpha, Seeking Alpha, Seeking Alpha