Borsa Haberleri

Ral Yatırım Holding, Savunma ve Siber Güvenlik Yatırımı için Şirket Kuracak

Ral Yatırım Holding, Savunma ve Siber Güvenlik Yatırımı için Şirket Kuracak
Google News Icon Takip Et

Ral Yatırım Holding (RALYH), savunma sanayi teknolojileri ve siber güvenlik alanlarında yatırım yapılması amacıyla yeni şirket kurma kararı aldı.

Şirketin Yönetim Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda Grainturk Tarım’ın (GRTRK) 50% ve Ral Yatırım Holding’in 50% ortağı olacağı 50 milyon TL sermayeli bir şirket kurulacak.

Söz konusu şirketin faaliyetleri, Hatay Kırıkhan Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan ve Grainturk Tarım’ın bağlı ortaklığı Özova Hububat Tarım Ürünleri’nin 76 dönümlük arazisi üzerinde gerçekleştirilecek. Açıklamada şirketin kurulması için gerekli işlemlerin başlatıldığı da açıklandı.

Şirketin faaliyet göstereceği bölgeye ilişkin olarak ise “Söz konusu arazi; 12.03.2024 tarihli Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Endüstri Bölgeleri Kanununun üçüncü maddesi gereğince Hatay Kırıkhan Roketsan Endüstri Bölgesi olarak ilan edilen alana yakın konumda olması sebebiyle, yatırım yaptığımız sektör bakımından önemli bir potansiyel arz etmektedir. ” ifadeleri kullanıldı.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: KAP