Piyasa Öncesi

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

November 13, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Piyasalar, kasım ayına güçlü bir başlangıç yapsa da ABD borçluluğuna ilişkin gelişmeler yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Peki, borsalar bugün açılmadan nelere dikkat etmeli? Dilersen birlikte bakalım.

⬇️ 1. Kredi Görünümünde Aşağı Yönlü Revizyon

ABD endeksleri art arda iki hafta boyunca yükseliş kaydetti. Ancak önümüzdeki günlerde bu eğilimi çeşitli faktörler test edebilir. Bu hafta yatırımcılar Moody’sin cuma günkü ABD kredi görünümünü Negatif’e indirme kararını sindirecek. 

👀 2. Gözler Enflasyon Verilerinde

Bu hafta piyasalarda yön belirleyici diğer olaylar arasında FED’in faiz oranı politikasını şekillendirmede belirleyici olabilecek tüketici enflasyonu verisinin salı günü açıklanması bekleniyor.

3. ABD Hükümeti Kapanacak mı? 🏦

Daha önce de gündeme gelen ABD hükümetinin borçlardan dolayı kapanma ihtimali yeniden konuşulmaya başlandı. Kongre’nin finansman tasarısını geçirememesi halinde ABD hükümeti Cumartesi günü kısmen kapanacak. Milletvekillerinin zamanları azalırken, Temsilciler Meclisi Başkanı Mike Johnson, partisinin üyelerini kısa vadeli fon planını desteklemeye ikna etmeye çalışacak.

🛒 4. Perakende Devlerinin Bilanço Haftası

ABD’nin en büyük perakendecileri bu hafta üçüncü çeyrek bilançolarını paylaşarak tüketici harcamaları ve ekonominin sağlığı hakkında ipucu sunacak. Walmart (WMT), Target (TGT) ve Home Depot (HD) gibi sektör devlerinin yöneticileri de değerlendirmelerde bulunacak.  

Piyasa Öncesinde Gündemde Ne Var?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC