Ekonomi ve Finans Haberleri

Moody’s ABD’nin Not Görünümünü Negatif’e Düşürdü

November 13, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Moody’s ABD’nin Not Görünümünü Negatif’e Düşürdü

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, ABD hükümetinin “DURAĞAN” olan kredi notu görünümünü “NEGATİF”e düşürdü ve kredi notunu “Aaa” olarak teyit etti.

Moody’s tarafından yapılan açıklamaya göre; ABD’nin, mali açıkları dengelenemeyecek seviyede kalabilir ve bu durum borç karşılanabilirliğini önemli ölçüde zayıflatabilir. 

Sıkı para politikasının devam etmesiyle, hükümet harcamalarında azaltmaya gidilmesi veya gelirleri artırmaya yönelik maliye politikası uygulanması gibi önlemleri alınmazsa riskin artabileceği ifade edildi.

Moody’s’e göre, uzun vadede faiz oranlarının yükselmesi bekleniyor. Bu beklentiye göre, 10 yıllık Hazine getirisi 2024’te yaklaşık 4,5% seviyesine ulaşacak ve daha sonra orta vadede 4% seviyelerine gerileyecek.

Moody's ABD'nin Not Görünümünü Negatif'e Düşürdü

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Moody’s