Bültenler

Piyasa Haberleri: CCOLA, BUCİM, EUPWR, INDES, KCAER, MGROS ve YEOTK

Piyasa Haberleri: CCOLA, BUCİM, EUPWR, INDES, KCAER, MGROS ve YEOTK
Google News Icon Takip Et

🚀 Borsa İstanbul’da Bugün: Şirket Haberleri

 • Coca Cola İçecek (CCOLA), The Coca Cola Pakistan’ın 49,7%’lik payının 300 milyon dolara satın alınması işleminin tamamlandığını duyurdu.
 • Bursa Çimento (BUCIM), modernizasyon yatırımı kapsamında yerli mekanik ve inşaat işlerinin tamamlanmasına yönelik yapılan ve şirketin teşvik belgesine bağlanan ihalenin Sintek İnşaat tarafından kazanıldığını açıkladı.
 • Europower Enerji (EUPWR), Litvanya’da yerleşik bir firmadan muhtelif sayıda 2,5 milyon avroluk dağıtım trafosu siparişi aldı.
 • İndes Bilgisayar (INDES), Kale Taşınmaz Değerleme ile anlaşma imzaladı.
 • Kocaer Çelik (KCAER), iştiraki Kocaer Enerji’ye ait Aydın’da bulunan Jeotermal ruhsat sahasında sondaj çalışmalarının başlamasına karar verdi.
 • Migros (MGROS), Kars’ta yapılması planlanan GES için ÇED sürecinin başladığını açıkladı.
 • Yeo teknoloji (YEOTK), Azerbaycan’daki bir müşterisi ile 6 milyon dolarlık sözleşme imzaladı.

🔎 Borsadaki Gelişmeleri Dinleyerek Öğren!

Eğer Spotify, Apple Podcast veya Google Podcast kullanıyorsan, ister borsa kapanışı sonrasında yayınladığımız Akşam Bülteni ile istersen de gün içinde çıkan BIST Bülten ile borsadaki son gelişmeleri bu linkten takip edebilirsin: Midas Podcast

🌎 Devr-i Alem: Dünyada Neler Oluyor?

 • Küresel piyasalarda, ABD ve Japonya’nın perşembe günkü resmi tatili öncesi düşük hacimler izleniyor. 
 • Fed, Federal Açık Piyasa Komitesinin (FOMC) 31 Ekim-1 Kasım tarihlerinde düzenlenen toplantısına ilişkin tutanakları yayımladı. Fed tutanakları, yetkililerin ihtiyatlı politika yaklaşımında hemfikir olduğunu gösterdi. Kaynak
 • ABD’li otomobil üreticisi Ford, elektrikli araçlara yönelik talebin az olması ve işçi maliyetlerinin artması dolayısıyla Michigan’da kurulması planlanan batarya fabrikasında, kapasite ve istihdam küçülmesine gidileceğini duyurdu. Kaynak

📈 Dönüş Hikayesi Yazanlar; ULKER, ENKAİ, AKGRT ve NTHOL

Yükselişe geçen her şirketin birer dönüş hikayesi vardır. Bir önceki kantitatif analiz çalışmamızda “Zarardan, Kâra Geçen, Dönüş Hikayesi Olan Şirketler”i belirlemiştik. 

Bu analizde ise belirlediğimiz şirketlere daha yakın bir mercekten bakıp; dönüşümün başlıca nedenlerini, son çeyrek bilançolarını ve içinde bulundukları sektörün genel görünümünü özetle değerlendirdik.

Haberin devamını detaylıca incelemek için buraya tıkla!

🇹🇷 Memleketten Sesler: Türkiye’de Neler Oluyor?

 • Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, güne 0,1% yükselişle 8.054,80 puandan başladı.
 • Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Tercihli Ticaret Anlaşması’nın, ticaret hacminin çok daha yükselmesi için temel enstrümanları olacağını bildirdi. Kaynak
 • Türkiye’nin Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, enerji alanındaki büyük yatırımlar sayesinde, Hazar ve Orta Doğu’daki hidrokarbon kaynaklarının Avrupa ve küresel piyasalara ulaştırılmasında Türkiye’nin “kritik rol” oynadığını bildirdi. Kaynak

👉 Bilmende Fayda Var: Ne Oldu? Ne Olacak?

Dün hangi şirketler pay geri alım kararı aldı? Bugün hangi şirketler temettü dağıtacak? Ekonomik takvimde hangi önemli gelişmeler var? Buna benzer tüm soruların cevabını aşağıda bulabilirsin!

Kimler Ne Kadar Pay Geri Aldı?

 • MPARK, paylarının geri alınması kapsamında 47.000 adet payı 165,90 – 172,20 TL fiyat aralığından geri aldı.

Kimler Temettü Ödüyor?

Bugün temettü dağıtacak bir şirket bulunuyor.

ASELS pay başına 0,0789 TL net temettü dağıtacak.

Ekonomik Takvimde Bizi Ne Bekliyor?

Bugün ekonomik takvimde bir kritik gelişme bulunuyor:

ABD – İşsizlik Maaşı Başvuruları / (TSİ) 16.30

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik 22 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu‘nda yer alan bildirimlere göre hazırlanmıştır.