Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol, Yaz Talebi Umutlarından Destek Buldu 

June 10, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Petrol, Yaz Talebi Umutlarından Destek Buldu 

Petrol fiyatları, bu yaz artan yakıt talebi umutlarıyla yükseldi ancak kazançlar, ABD faiz oranlarında yakın zamanda indirim beklentilerinin azalması karşısında doların güçlenmesiyle sınırlı kaldı.

Brent ham petrol vadeli işlemleri, TSİ 17.00’de 0,46% artışla varil başına 79,99 dolardan, ABD ham petrolü vadeli işlemleri de 0,53% artışla varil başına 75,91 dolardan işlem gördü. 

Goldman Sachs analistleri, Brent’in üçüncü çeyrekte varil başına 86 dolara yükselmesini bekledikleri bir raporda, güçlü yaz taşımacılığı talebinin petrol piyasasını üçüncü çeyrekte günlük 1,3 milyon varil açığa iteceğini söyledi.

PVM’den Tamas Varga, “Fiyatlardaki artış ABD’nin uyanması ve yeni haftaya başlamasıyla geldi. Atlantik’in diğer yakasındaki yatırımcılar, Fransa’daki erken seçimler nedeniyle avronun zayıflamasını ve bunun sonucunda doların güçlenmesini açıkça göz ardı ediyor. Yaz sezonu yaklaşırken talebin canlı olacağına dair artan bir inanç var ve bu da önemli miktarda stok çekilmesine yol açıyor.” yorumunu yapıyor.

Petrol, Yaz Talebi Umutlarından Destek Buldu 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters