Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol Umman’daki Gerilimlerden Destek Buldu

January 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Petrol Umman’daki Gerilimlerden Destek Buldu

Umman’da petrol tankerleri taşıyan bir geminin yasadışı bir şekilde ele geçirildiği haberlerinin Ortadoğu’da hâlihazırda yüksek olan tansiyonu artıracağı endişeleri, petrol fiyatlarını yükseltti. 

Brent TSİ 17.00’de 1,72% artışla varil başına 78,12 dolardan, ABD ham petrolü de 1,84% artışla varil başına 72,69 dolardan işlem gördü. 

Birleşik Krallık Deniz Ticareti Operasyonları (UKMTO) yetkilisi, Umman kıyılarının yaklaşık 50 deniz mili doğusunda petrol tankerleri taşıyan bir geminin dört ile beş silahlı kişi tarafından bordalandığına dair bir rapor aldı. 

Barclays “Yavaşlayan talep, Ortadoğu’daki huzursuzluk ve sessiz fiyat tepkisi, üreticilerin, tüketicilerin ve piyasa katılımcılarının petrol fiyatları konusunda paranoyak hissetmesine neden oluyor.” dedi ve 2024 Brent tahminini 8 dolar düşürerek varil başına 85 dolara indirdi.

Petrol Umman’daki Gerilimlerden Destek Buldu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters