Ekonomi ve Finans Haberleri

Petrol, Stoklarda Düşüş Umutlarıyla Toparlanmaya Çalışıyor

Petrol, Stoklarda Düşüş Umutlarıyla Toparlanmaya Çalışıyor
Google News Icon Takip Et

Petrol fiyatları, yoğun yaz talebinin damgasını vuracağı üçüncü çeyrekte nihai stok düşüşü tahminleri ve Ortadoğu çatışmasından kaynaklanan jeopolitik risklerden destek almaya çalışıyor. 

Brent ham petrol vadeli işlemleri, TSİ 17.00’de 0,36% düşüşle varil başına 84,70 dolardan, ABD ham petrolü vadeli işlemleri ise 0,41% düşüşle varil başına 80,53 dolardan işlem gördü. 

PVM’den Tamas Varga, “Her yerde yaygın olan görüş, talebin yaz boyunca artacağı yönünde. Jeopolitik gerilimler de hâlâ denklemin destekleyici bir unsuru olarak görülüyor.” yorumunu yapıyor. 

Öte yandan DBS Bank’ta enerji sektörü ekip lideri olan Suvro Sarkar piyasanın şimdilik talep endişelerini bir kenara bırakmış gibi göründüğünü belirtirken, Saxo Bank emtia stratejisi başkanı Ole Hansen, ham petrolün OPEC+ üretim kısıtlamaları ve güçlü yaz talebinin desteğiyle daralan bir aralıkta işlem görmeye devam ettiğini ekliyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters